Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit csináljak a gördeszkámmal?

PPingvun kérdése:

Mit csináljak a gördeszkámmal?

Figyelt kérdés

Nem gurul eléggé a gördeszkám. 3-at lökök rajta és megy kb 15 métert. Haverom mondjuk 2-t lök rajta, és megy vele 20-25 métert.

Vettem új csapágyat Abec 7-est, de így magában nem sokat dobott az Abec 5-höz képest.

Szerintem a kerékkel van baj, hogy nem elég kemény, és valamit kéne kenni a csapágyra.

De mit hol, és miért?



2014. aug. 16. 22:27
 1/2 Beniy ***** válasza:
Ajjaj. :D Hát azért itt sok minden lehet ám a probléma. :) A hajtásnál fontos a lökés ereje, és a hajtási technikád is. A csapágyak milyen márkájúak? Mert a gördeszkázásnál nem csak az összeszerelés pontossága, hanem maga a csapágy megmunkálása is fontos. A kerékkel igazából annyi probléma lehet, hogy kisebb. :) Egyébként egy puha kerék durva felületen sokkal gyorsabban tud haladni, mint egy kemény, mert jobban elvezeti az ütések erejét. :) Általában akik mindenféle dolgon deszkáznak, azok 54-55mm-es kerekeket használnak és 95-99a között. A csapágyakat egyébként eleinte nem kell olajozni, viszont ha homokba mentél vele, vagy valami hasonló, és ha megpörgeted a kereket szabadon, és "recseg" (ez csak akkor igaz, ha a külsejére annyira nem tapadt rá a homok), akkor bizony ki kell mosni. :) Ahhoz, hogy kimosd először le kell venni róla a porvédőket, ha le lehet ( https://www.youtube.com/watch?v=AXmZhfvH9y0), aztán bele kell őket rakni valamilyen edénybe, amit lehetőleg le lehet zárni, és utána vagy ilyen citrusos tisztítót (ezt Magyarországon nem tudom hol lehet kapni), vagy acetont, vagy esetleg orvosi alkoholt kell önteni az üvegbe, úgy hogy ellepje őket, és szépen összerázni kb. 5 percen keresztül, majd állni hagyni egy kicsit, és megint összerázni. Ez után ki kell venni a csapágyakat, és egy papírtörlőn szépen hagyni kell őket száradni. (aceton esetében ez azért nem telik olyan sok időbe) Ha ez megvolt, akkor két-három csepp olajat kell rakni bele (A varrógépekbe való műszerolaj tökéletes például, de lehet venni kifejezetten erre való olajakat is.), és végül vissza kell pattintani a porvédőket. :)
2014. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

pont hogy puhább kerék kell és akkor gyorsabban fog menni.

én a csapágyra inkább nem kennék semmit szerintem csak rosszabb lesz tőle.

2014. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!