Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatéban benne van a...

A karatéban benne van a karfeszítés?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 12:50
1 2 3 4
 1/36 aikiboxer ***** válasza:
Tanultunk ilyeneket edzőtáborban, de alapból nincs.
2014. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
43%

A karate alapja. :)


Minden technika amit az elején oktatnak, az egészen más lesz mire elér egy bizonyos szintet a tanitvány. Vegyünk példának egy sima soto uke-t. Kivülről az látszik, az egy egyszerű védés. Pedig a lényege pont a karfeszités. Jodan uke sem fej védés, hanem kéz feszítés majd törés vagy torokra mért ütés, stb stb. Karate lényege, nem az ami annak látszik.

2014. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 aikiboxer ***** válasza:
Ha nem látszik annak, akkor nem az. A judósok, aikidósok, BJJ-sek ellenfélen gyakorolják a karfeszítéseket hosszú évekig, az első edzésektől fogva. A karatésok semmilyen karfeszítést nem tudnak megcsinálni élesben, mert nem gyakoroltak élő emberen. A misztika egy másik terület.
2014. aug. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Látod látod, te is beleestél abba a hibába, hogy azt hiszed az a Karate amit a jutyubos videókon látsz ahol két ember püföli egymást egy tatamin, szigorú szabályok közt bírói vezetéssel. Az nem karate, az csak sport. Karate pont az, amit nem látsz, vagy egészen másnak látod. Hosszú folyamat a Karate igazi tanulása. Eleinte az alapok tanulása van, majd első, sho dannál kezdődik az igazi karate tanulása. Mai világban csak kivételes embereknek adatik ez meg, azoknak akik nem voltak türelmetlenek. Jó mondás, de igaz: Fekete öves olyan fehér öves, aki nem adta fel. Edzések nálunk úgy épül fel, hogy egy kihont vagy egy katábol kiragadott részt gyakoroljuk, elemezzük. Ehez társ is kell, tehát párban. Edzések ideje nagyrészt ebből áll. Erősítő gyakorlatokra nem pazaroljuk az időt, azt otthon is lehet. Mondjuk sajnos nagyon sok dojo ráállt a versenyzésre. De az nem karate.
2014. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 aikiboxer ***** válasza:

5 éven át shito-ryuztam heti 5 napon, zöld övnél hagytam abba. Tehát hogy mi jött volna még 5 évvel később a szupertitkos fekete öves edzésen, azt valóban nem láttam már.


De az mindig gyanús, ha egy stílus csak mesterszinttől kínálja a megváltást.

2014. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Mesterszintig kell megtanulnod azt ami majd később más értelmezést kap. Jövő héten lesz az, hogy 27. éve űzöm. 5 év az semmi. Alapok alapja csak. Max sport rutint lehet szerezni versenyzéssel.
2014. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Első dán még csak nem is mesterfokozat. :)
2014. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 aikiboxer ***** válasza:
Örülök, hogy megtaláltad a karatéban a számításodat, én is nagyon szerettem a karatét, amikor a térdem miatt abba kellett hagynom, úgy éreztem magam egy évig, mint akinek értelmetlen az élete. :)
2014. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
4 éves korom óta karatézok 12 évesen abbahagytam mert a jujitsu jobban vonzott most 17 vagyok, de attól még a térdeimnek különös mondom semmi baja. Általában azoknak szar a térde akik basznak odafigyelni az alapállásra és túlságosan ráhelyezik a súlypontot az egyik lábukra. Kérdésre válaszolva a karatéban nagyon nincsenek karfeszítések és ha van is az nem nagyon alkalmazható semmilyen körülmény között.
2014. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 aikiboxer ***** válasza:
Szerintem is a mély állások + genetika miatt ment szét a térdem -- de nem csak nekem, hanem a dojo 3/4-e térdműtét előtt állt és csak térdszorítóval volt képes ráállni a lábára. De mindegy, a lényeg továbbra is az, hogy: amit gyakorolsz egy edzésen, az van a stílusban; amit meg csak odaképzelsz, az meg nincs.
2014. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!