Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy kell megallni ketsoros...

Hogy kell megallni ketsoros gorkorival, aminek elol van fekje?

Figyelt kérdés
Nem extrem sport, de ha valaki tud, legyszi segitsen. Most vettem ketsoros gorkorit, eddig viszont csak egy soros volt, azon hatul volt a fek, az ujon elol. Ha nagyon lassan mek, akkor csak megdontom picit elore a labfejem es megallok, eddig vilagos, de ha gyorsabban fogok menni, hogyan kell vele megallni?
2010. jan. 17. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
hátratolod a lábad, amelyikkel meg akarsz állni, és lenyomod a lábfejed, hogy leérjen a fék. (de sztem maradj inkább az egysorosnál, az jobb:))
2010. jan. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom, majd igyekszem, minden esetre van konyok meg terd vedom, egyedul attol tratok, ha hanyatt esem, megutom a fejem, de 25 evesen nem akarok meg bukosisakban is paradezni:)))))
2010. jan. 17. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igy egyertelmuen nem lehet leirni "az jobb". Egeszen mas a ketto. Bar teny, most a egysoros a felkapottabb.
2010. jan. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fék egyik görkorin sem nagy segítség ha gyorsan mész, mert könnyű pofára vagy seggre esni.

Inkább tanulj meg anélkül megállni, mondjuk így: http://www.youtube.com/watch?v=oI1nctfn_eI

Ez bármilyen korival megoldható és szerintem könnyű módszer. Vagy T alakba teszed a lábaid és úgy is lehet fékezni (csak úgy hamarabb elkopik a kerék).

2010. jan. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én soha nem használtam a féket. Egyik görkorin sem, mert semmire sem jó szerintem. Mert ha lassan mész fék nélkül is megtudsz állni, ha gyorsan akkor meg elesel ha használod a féket, tehát ne próbáld ki:)

Mindig csak lassítottam a korit, igazából soha nem tudtam lefékezni..., ha összébb fordítod egymás felé a görkorit, vagy össze érinted őket, akkor lelassúl, és pár méter gurulás után megtudsz állni...

2010. jan. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2féleképpn megállhatsz:


- fék nélkül:

egyik lábadon gurulsz,

a másikat felemeled és elforgatod 90 fokban majd szép lassan visszateszed a földre de ferdén a kerekek élével.


- fékkel:

egyik lábadon gurulsz, a másik lábad felemeled, és az orrát rakod le finoman majd egyre erősebben, amíg meg nem áll.


----------------------------------------------------

Mellesleg az egysoros korival is így kell megállni, csak ott a sarkadat teszed le, 2sorosnál meg az orrát.

----------------------------------------------------

Jégkorival (hoki korival) már lehet másképp is, ott lehet úgy, hogy ugrasz egyet, közben bedőlsz hátra, a levegőben mindkét lábad elforgatod 90 fokban, aztán mikor érkezel a földre, az blokkol, de azért ott még csúszol 1 métert és az ott állónak az arcába nyomsz egy kiló havat :)


Ezek a variációk vannak

Kiskoromban volt 2 soros, aztán nagy koromban 1 soros, és amúgy meg a fél életemet a jégen töltöttem :)


Az a lényeg, hogy amíg nem tudsz megállni, addig ne menj túl gyorsan, csak annyira, amikror még tudod kontrollálni magad biztonságosan, és kalkulálj bele mindig legalább 1-2 métert a megálláshoz.

2010. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek, majd igyekszem nem "pofara" esni:))))))))0
2010. jan. 18. 12:05
 8/8 anonim válasza:
hát én soha nem tudtam megállni korival nem is igazán foglalkozott h hogyan kell:D csak mentem előre míg volt elöttem beton:D
2010. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!