Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha a fejrúgást könyékkel...

Ha a fejrúgást könyékkel védem, nem sérülök meg én vagy az ellenfelem?

Figyelt kérdés
Pl.ha belerúg a könyökembe,akkor nem törik el a lába?Vagy nekem a könyökem?

2014. szept. 6. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

akkor az nem igazi yoko geri, ha könyökkel hárítod.

egy kemény oldalíves köríves rugást, nem tudsz kivédeni, max csökkenteni a behatolás erejét, de az neked fog jobban fájni, nem neki.

2014. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre való a sípcsontvédő, mert tényleg fáj ha belekönyökölnek de szerintem én sose rúgtam olyan erősen, hogy eltörjön a lábam.
2014. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

elvileg a könyök erősebb mint a sípcsont. akkor lehet kivétel ha az illető edzi a sípcsontot is. illetve a sípcsont felső része is erősebb az alsónál.

azt jelenti hogy törés lehetősége magas.

https://www.youtube.com/watch?v=s1QNT-k7CUc

2014. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
A rendes fejrúgást nem lehet könyökkel védeni mivel akkora erő van benne, hogy neked fog jobban fájni. Szerintem érdemesebb kitérni ha meg arra nincs lehetőség akkor a lezárásos védést alkalmazni ami nagyjából annyi, hogy tarkódhoz kapod a kezed a könyök meg befelé néz a rúgás meg a bicepszedet találja el ami annyira azért nem fog fájni, de még ezeregy védést tudnék rá mondani. Amúgy csak megjegyezném, hogy a testütést, térdelést érdemes könyökkel védeni mert a kéz csontjai azok törékenyek ha meg betalálsz a könyökkel a combizomra akkor az illető egy ideig nem fog rugdosódni se térdelgetni.
2014. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ahogy írod, janek.

kapott már tőlem edzésen meg versenyen is, ugró, köríves rúgást, az ellenfél, védeni is akarta, de benézte.

elterült mint egy búzás zsák!

2014. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
valszeg te. ha egy baseball ütővel suhintanának meg, akkor is könyékkel védenéd?
2014. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a fejrúgást könyökkel védeni nem azért problémás mert egyik vagy másik eltörik, hanem azért mert kivitelezni lehetetlen.

amikor eltörik a kar, akkor nem a könyököt találja el hanem az orcsócsont közepéhez közelebbi részét, és egy előnytelen pozícióban. elméletileg lehetséges, hogy a sípcsont törik el, vagy mindkettő, vagy egyik sem, mivel az átmérők hasonlóak a sípcsont vékonyabb(bokához közeli) részén és az orcsócsont vastagabb részén(könyök). ami a különbséget adhatja a csontsűrűség, ami sokmidentől függ.

lehet védeni erős fejrúgást dupla könyökkel, de általában a gyakorlatban előnyösebb ha egyszerűen kitérsz.


az, hogy valaki eldől egy rúgástól, független a végtagok keménységétől.


edzett sípcsonttal lehet baseball ütőt törni, könyökkel nem ismerek ilyen kísérletet, csupán általános fa/kőlemez töréseket, amik nem egységesek/nem tudjuk mekkora erő kell eltörésükhöz így összehasonlítani a kettőt nehéz.

az biztos, hogy 200 kilónál több erő kell hozzá, és ki is bírják, mert ennyivel törnek betont tenyérrel, 320 kiló körüli érték kell a normál fa baseball ütőhöz, 450 egy erősebb fa ütőhöz..

(normál emberi csont nem képes ezekre, ehhez több évtizednyi edzés kell). mmasok kb 400 kilós könyök ütésekre képesek, az más kérdés, hogy ekkora erővel eltörnék-e a könyöküket egy baseball ütőn.

ha a könyök kibírja ezeket az ütéseket, a válasz egyértelmű: lehet sípcsontot törni könyökkel.

(egy képzett karatés 500 kilónyi erejű rúgást képes elviselni a lábai között. ehhez hozzá tartozik a nemi szerv és a szeméremcsont edzése)

nagyjából körülírtam, de konkrét választ én sem tudok adni.

2014. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a konkrét válasz annyi, hogy sose hallottam olyanról, hogy egy sípcsont egy kézblokkon tört volna el, viszont egy csomó olyat, amikor a kar tört el.


Pl Jerome Le Banner jó példa ere, Bonjasky, meg Hoost ellen is eltört a keze.

2014. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ez nem konkrét válasz, mivel könyékről beszélünk nem kézről.

ráadásul alapszabály hogy 1 kézzel nem blokkolunk fejrúgást.


aki rúgott már könyékbe, vagy blokkolták két könyékkel, tudja, hogy az is lehet napokig tartó felépülés.

2014. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha fejrúgást- könyökkel véded eltörik a könyököd. Hátra kell "hőkölni" , így kitérni előle. Ezt máshogy kivédeni nem lehet.
2014. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!