Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nehéz megtanulni egyedül...

Nehéz megtanulni egyedül görkorcsolyázni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 9. 21:46
 1/5 anonim válasza:
Szerintem nem. Nyilván függ attól is milyen az ember beállítottsága / egyensúlyérzéke. De sztem lényeg ami lényeg otthon elvan vele azzal jár wcre minden akkor szépen óvatjával bele lehet jönni.
2014. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sokat segít ha nem túl gördülékeny a kereke. Értsd nem olyan márkás/drága.
2014. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hajlított térdek, enyhén dõlj elõre, SOHA ne húzd ki a hátad és ne hajolj hátra... ennyi kell, hogy ne ess seggre, ha idáig eljutsz, már csak megfelelõ lábmozgás és mész...
2014. okt. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fata.morgana válasza:

Egyedül talán azért nehezebb egy picit, mert nincs ami "inspiráljon". Persze ha elég elszánt vagy akkor egyedül is menni fog. Csak sok kitartás kell hozzá, és mindennap korizz ha teheted. Én így tanultam meg, pedig akkor már elmúltam már 30 éves is. ( most 41 éves vagyok) És sokat nyom a latba, ha beszerzel csuklóvédőt + térd és könyökvédőt. Ugyanis sokkal magabiztosabban mennek a mozdulatok, ha tudod, hogy egy nagyobb esést is következmények nélkül megúszol. És ahogy írták már előttem is, mindig egy picit előrehajolva, behajlított térdel kell haladni.


youtube-n találsz jó videókat. pl

https://www.youtube.com/watch?v=s9OQ1Q65Nac

2014. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Térdek lazán behajlítva. Felsőtesteddel kissé dőlj előre, úgy, hogy a mellkasod súlya előre húzzon. A fenekedet se ne nyomd ki, se ne húzd be. A lábfejeden a súlyod úgy legyen elosztva, hogy a lábfejek közepén, tehát a lábujj alatti párnák és a sarkad között félúton, középen. Az egész lábad legyen laza, de rugalmas.

Én úgy kezdtem, hogy a lakásban eltüntettem a szőnyegeket a szűk közlekedőfolyosóról, és ott gyakoroltam, mert bármikor bele tudtam kapaszkodni a falba. Eleinte arra törekedtem, hogy egyáltalán el tudjak indulni, és biztonságban érezzem magamat. Mikor ez megvolt, akkor arra, hogy minél hosszabban tudjak gurulni falba kapaszkodás nélkül, és lehetőleg meg tudjak állni egyedül, megint csak falba kapaszkodás igénybevételét mellőzve. A harmadik, amire törekedtem, hogy az izmaim "memóriája" megjegyezze, hogy mindezt hogyan csináltam, és bármikor elő tudjam hívni.

2014. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!