Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Bunyosok, bokszolok! Hogyan...

Bunyosok, bokszolok! Hogyan tudnam javitani a boksz tudasomat?

Figyelt kérdés
Tudni kell rolam.Hogy 3 eve bokszolok,de NAGYON nincs hozza szemem,erzekem se.Foldon joval ugyesebb vagyok mint a tolem rutinosabb,magasabb,akar 30-40 kiloval nehezebb tarsaim.Ehhez valahogy van erzekem.De a bokszhoz sincs.Siralmas vagyok :D Pls irajatok valamit.Koszi.

2014. okt. 9. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
sehogy. ne erőltesd.
2014. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt meg valahogy feldolgozom ,hogy nem en leszek a falu legjobb bokszoloja,de azert csak akad valami modszer amivel javitani tundek magamon.
2014. okt. 10. 07:50
 3/16 Singham ***** válasza:

A gond, hogy grappling beállítottságú vagy, ezért van érzéked a földharchoz. Olyan sokat nem tudsz tenni ellene, hisz 3 év alatt se szoktál hozzá a bokszhoz (ez nem sértésből mondom).

Két dolgot tehetsz: 1. Keresel valamilyen grappling stílust (judo, birkózás, bjj, stb.)

2. Tovább próbálod a bokszot, esetleg más Sparring partnerekkel, több óraszámba, stb.

2014. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen... mixelt stílusok esetén ez probléma.


Azt gondolom, hogy próbáld a szokásosnál jobban fejleszteni a lábmunkád: lépések helyett szökkenj stabilból stabilba aztán forogj le belőle ("táncikálós" árnyélkolás), hátha lazít a mozgásodon és ez segít az "ütésváltásra" koncentrálni. Ha nagyon fakezű vagy hozzá, akkor ez sem csinál belőled egy mini-Kahn-t :) , de a "kibekkeléshez" talán elég lesz...

2014. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4-es.Az en problemam az hogy egyszeruen nemlatom az uteseket.Persze mindig van hova fejlodni de mozgasom az nemrossz.Arnyekolas szepen megy.Szep hosszu egyenesek.csipo mozgas.Ugyes labmunka megvan (viszonylag).

Magaval a harcal van bajom mert egyszeruen nemlatom az uteseket.nemtudok rajuk reagalni.Igy allandoan foldre kell vinnem mindenkit,ha nyerni akarok.

2014. okt. 10. 14:21
 6/16 anonim ***** válasza:

A "csak grappling" ebben a helyzetben akkor sem jó. Figyelembe véve, hogy a legtöbb edzőtársam bármikor kiprésel magából pl. egy k.o. erejű horgot (ha full kontakt edzenénk), a földharc nagyon kevés. Nem tudom, hogy nálatok milyen antigrappling blokkok vannak (tudom; edzőnként és szintenkét változik, hogy mit engednek + ha versenyre készülsz akkor még ott a szabályrendszer, amibe bele kell férni... stb.), de nálunk csak grapplingból (illetve földharc-központúbb bunyóval) nem igazán lehet profitálni. Őszintén mondom; nálam pl. dobás + 1-2 ütés/rúgás a fekvőre és azonnal bontom a helyzetet (kihagyom a submission részt). Levitelt a régi edzőtársaknál pedig nagyon ritkán "vetem be" (könyök / alkarblokkok... még ha nem is üt bele, hanem csak barátian "odatartja", akkor is nagyon fájdalmas tud lenni).

Bunyó:

Ne az ökleit nézd, hanem érezd a mozgását. Tarts olyan covert, amit könnyen tudsz "helyezni" és belőle kiütni (egyedi, kinek mi fekszik) => block és counter. Mozgasd, hogy nehezen tudjon kombinációkat ütni / tervezni, változtasd a távolságokat... de ez egyik sem fog működni, ha az ökleit / lábait nézed :(. Azt tudom mondani, hogy árnyékolj és sparringelj amennyit csak tudsz... fog ez fejlődni.

2014. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a foldharc onmagaba veve keves.De ha felvesszuk a kesztyut akkor gyozni akarok es hat azt eroltetem amiben En vagyok a jo:)

Foldharc elleni vedekezesnel nalunk nincs megtiltva a konyok terd,cipotalpal egy az egybe lerugni magunkrol a masikat(fejre is rugunk).Perse vigyazzunk egymasra mert haverok vagyunk,de azert igyekszunk mindent beleadni:)

Csak az a franya boksz...Tobbnyire mindig magamra huzom oket.Bebujok kettes fedezek moge es onnan kirobbanok foldleviletre.

2014. okt. 10. 15:41
 8/16 anonim ***** válasza:
velem ugyan ez volt a helyzet, bár én annyira azért nem voltam drámaian lemaradva a többiektől de jobban kellett igyekeznem. azt tudom tanácsolni, hogy erőltesd az állóharcot mindenképp elsősorban a távolsággal próbálj meg játszani ha lassú a reakció időd, maradj mindig ütő/rúgó távon kívül ha látod, hogy mozdul a másik azonnal reagálj rá(mozogj el vagy ha úgy jön ki akkor csak akaszd meg a támadását egy tolórúgással és akkor egyből mehet is a kontra), pluszba meg mehetnek a reflex gyakorlatok.
2014. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezek aztán a jótanácsok...


Hát haver, aki földön jó, az földharcoljon, aki meg boxban, az boxoljon.


Roger Gracie is kb az egyik legveszélyesebb ember a világon földharcban, de a sok okoska kitalálta, boxoljon. Az eredmény: kapott egy maflást, és elterült, mint Hortobágyon a furulyaszó.


https://www.youtube.com/watch?v=HHb7NwIDUCo

2014. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azert szeretnem javitani a boksztudaomat mert hat tomegbe vagy tobb ellenfelel szemben a foldhrac nem a leghatekonyabb megoldas:)
2014. okt. 10. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!