Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért nem működik a tűzváltó...

Miért nem működik a tűzváltó az airsoft pisztolyon?

Figyelt kérdés

2 napja vásároltam, CM. 125-ös a boltban remekül működött kb egy tárat lőttem el vele akksi sütéskor és most csak full automatán lő!

azaz hiába állítom vízszintbe (Single Shoot) a pisztoly ugyanúgy automatán lő!

nem szedtem szét nem piszkáltam bele akksi és minden jó

csak a tűzváltó szar!

szeretném kérni a hozzáértők segítségét!



2014. okt. 12. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
használt? ha nem akk vidd vissza vagy kérdezd meg emailben az eladót. ha igen akk meg youtube-on nézd meg hogy kell szétszedni és ha mázlid van látni fogod a problémát.
2014. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
előttem bontották ki és semmiféle videót nem találtam de már az is segítség lenne ha szán nélküli képet látnék mert van egy gyanúm kopásra vagy kontakt hibára
2014. okt. 12. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy tippem. Bár ha rossz akkor vidd vissza a boltba.


Kis magyarázat: Ez a replika úgy működik hogy amikor meghúzod az elsütő billentyűt akkor azzal együtt mozog az elsütő rúd ami rövidre zárja az áramkört, így lő.


Félautomata módban úgy működik hogy az egyik fogaskerékre rá van kötve egy megszakító. A fogaskerék egy teljes átfordulásánál fellöki a megszakítót ami kimozdítja az elsütőrudat a helyéről, így egy teljes fordulat után (egy lövés után) megszakítja a lövést.


Automata módban amikor átállítod a tűznemváltót, akkor az elsütő rúdon hátrahajt egy darabot, pont ott ahol a megszakító felnyomná az elsütőrudat, így nem billenti ki az elsütőrudat a helyéről és folyamatosan zárva tartja az áramkört.


Általában a hiba ilyenkor az szokott lenni hogy az elsütő rúdnak azon részét amit a megszakító felnyom egy rugó tartja ellen, ez a rugó ha elmozdul akkor szokott ilyen tüneteket produkálni. Illetve ha a megszakító rongálódott (lehet eltört) akkor is csinálhat ilyet.


https://www.youtube.com/watch?v=89O-Vq6Qylw


Ez egy CM 0.30-ról szét/összeszerelési videó, de egyébként teljesen ugyanaz a szerkezete mint a tiédnek.

2014. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!!


Az első varia volt telitalálat!

A rugó pár mm-el odébb volt...

Sokat segített!

Köszönöm!

Egy másik szemszögbòl most sokan utálnak!

XD

2014. okt. 22. 04:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!