Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen gördeszkát vegyek,...

Milyen gördeszkát vegyek, hogy kezdjem? (15L)

Figyelt kérdés

Szóval.. Legelőszőr nem szeretnék 20ezernél többért venni deszkát, mert félek hogy mégsem tetszene, vagy valami.. Bár ezt nem állítom, de jobb elővigyázatosnak lenni.. A lényeg hogy vennék egy olcsóbb deszkát kezdésnek, és ha tényleg úgy érzem, akkor veszek később egy drágábbat is.. Egy dechatlonos jó lenne erre a kezdő célra, alapokat megtanulni?

Másik kérdés hogy ti pl hogy kezdtétek el az egészet? Totál kezdő vagyok, nézegettem videókat stb, olvasgattam róla.. De én sosem bízom abban hogy valamit egy "oktató, tanító" nélkül meg lehet rendesen tanulni.. Sajnos nincs közeli ismerősöm aki tudna segíteni az alapokban.. Szóval ti hogy kezdtétek? Köszönöm előre is, és bocsi ha esetleg valami hülyeséget írtam:)



2014. okt. 13. 17:12
 1/3 Beniy ***** válasza:

Neem, nem, nem. Hidd el, a Decathlonossal mindenképp rosszul jársz. Semmi köze nincsen egy normális minőségű gördeszkához, ráadásul ahhoz képest még drága is. Ha meg veszel egy jó deszkát, akkor az sokkal tovább bírja, ha esetleg meg nem tetszik, akkor valami havernak, ismerősnek azért szerintem el fogod tudni passzolni. Ha pedig tetszik, akkor eleve olcsóbban jössz ki a dologból, és használható is. Egyébként nem olyan nagy művészet az alapokat elsajátítani, csak szokni kell a deszkát, és nem kell parázni. ;) Egyébként a vételnél fontos a gördeszka mérete is. (ez például a Decathlonos "gördeszkák" egyik hátránya, mivel egy méretben van minden) Ez nagyobb részt attól függ, hogy mit szeretnél csinálni végül, tehát inkább csak síktalajon trükközni, lépcsőzni, korlátozni, esetleg pool, félcső, ilyesmik. :) Ami tetszik. Illetve egy picit a lábad mérete is beleszólhat. Ha valami kérdésed van még esetleg, akkor nyugodtan írj, vagy ahogy kényelmesebb.

Még így utoljára itt egy elrettentő videó a decathlonos cuccoktól: (Jó ezek az amerikai Walmartos "deszkák", de lényegében ugyanúgy viselkednek.) https://www.youtube.com/watch?v=TcETNEuIV8k

2014. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk én a videoból csak azt látom hogy ugyanugy trükköznek vele, csak mivel direkt arra mennek hogy szétba...a ezért sikerül is neki amikor a lépcső széle 20-szorra is találkozik vele. Viszont ettől függetlenül ha tudsz tényleg jobbat vegyél pl. Garage-ból.
2014. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Beniy ***** válasza:
Hát azért nem ugyanúgy. :) Megakad nekik, lassú, törik mint a fene. Egy gördeszkának ennél jóval többet kéne bírnia. :) Vannak olyan állatok, akik 20 lépcsőket ugranak velük, és jóformán semmi baja nem lesz tőle. A Garage pedig annyira nagyon azért nem jó, viszont cserébe iszonyatosan felkapott. Inkább egy skateshopnak álcázott ruhaboltnak mondanám. Lehet esetleg próbálkozni a PepperSkatenél, a Criminalskatenél, Store13-ban, vagy a Stégben. :) (Ha úgy tetszik Big City Skateshop)
2014. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!