Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Késő elkezdeni 15 évesen...

Késő elkezdeni 15 évesen boxolni? -->

Figyelt kérdés
Először is lány vagyok és nagyon tetszik a box. Tudom lehet most sokan lehurrognak majd de nem baj. :) Szeretnék boxolni csak azt nem tudom, hogy nem késő-e elkezdeni 15 évesen?! Esetleg tudtok ajánlani egy olyan helyet Budapesten ahol viszonylag olcsón és jól oktatnak? És persze lányokat is? Előre is köszönöm.
2010. jan. 27. 19:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam hogy 170 cm vagyok és 53 kg.
2010. jan. 27. 20:00
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Karrierhez már igen. Hacsak nem vagy valami rendkívüli tehetség, de az ilyen sportokat még jó gyerekkorban kell elkezdeni. Gondolj csak bele. Még pár évig csak edzés lesz, semmi mérkőzés meg ott is felverekedni magad... Hát hobbiszinten okés a dolog, de boxkarrierről már ne nagyon álmodozz.
2010. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok én boxkarriert..csak hobbi szinten :) De az adottságok azok jók ehhez vagy fogynom kell?
2010. jan. 27. 20:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Jajj neeee! Olyan normális lánynak tűnsz, ne kezdd el te is ezt a fogyókúrás baromságot. Boxhoz enni kell! Ugyanis 40 kg-mal összetörnek mint egy darab botot. Egyébként én boxoltam. Egészen addig amíg meg nem kaptam az első igazán kemény állkapocsra mért felütést. 5 percig azt sem tudtam fiú vagyok-e vagy lány. Na akkor megkérdeztem magamban hogy biztos akarom én ezt hogy csak úgy hobbiból szétütessem magam vagy nem. Tehát hobbiból is lehet, de te is amikor megkapod az első igazi állast elgondolkodsz majd:D Adottságaid jók, ha fogyni akarsz menj balettozni, mert 50 kg alatt nem a boxra termettél. Bár hobbiszinten tökmindegy de akkor se fogyj! Kérleeeeeek:-)
2010. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak aranyos vagy :) Okés megfogadom a tanácsod és meglátjuk mi lesz...lehet én is ugyanúgy kapok majd egy jó állast és puff. :D
2010. jan. 27. 21:13
 6/12 anonim ***** válasza:
dehogy késő, én is boxoltam, de meguntam... Thaiboxolok azóta és állíthatom, hogy sokkal izgalmasabb és jobban meg is mozgat. Lehet érdemes meggondolnod, hogy egyből azzal kezdj. Fogyózásról meg ne is álmodj, inkább told magadba az üzemanyagot, mert kelleni fog :) Én 182cm 82-83 kiló voltam előtte, most konstans 75 vagyok, pedig zabálok amit érek.
2010. jan. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék, hogy az első bekapott ütések ne tántorítsanak el, mert ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, ezekkel számolni kell. Habár lányok általában lányokkal kesztyűznek (azt is csak későbbiekben, ha már képzettebb leszel), azért előfordulnak sérülések. Főként thaiboxnál, ott sajnos véletlen is állon lehet rúgni a társad, ha bénázik, aztán kész is a baj, rosszabb esetben eszméletvesztés. Igyekszik mindenki óvatosabban csinálni, de így is becsúszik néha.
2010. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem késő, csak nagyon kemény sport, még fiúknál se mindenkinek való, plusz nő ként több mint valószínű, hogy sohasem fogsz úgy verekedni, mint egy férfi, ez ugyanis csak nagyon keveseknek sikerül (izomzat, testalkat miatt)
2010. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Természetesen nem akarok úgy verekedni mint egy fiú. :) Csak hobbiból, és azért hogy levezessem a feszültséget.
2010. jan. 29. 13:34
 10/12 anonim ***** válasza:

soha nem késő de minél fiatalabban kezded annál jobb! én is msot kezdem majd 19 éves fiúk vok és tudok is egy jó helyet!!!

Budapesten a Mórizc körtérre most tettek át egy edzést ami eddig nem is tom hol volt állítólag nagyon színvonalas és a kezdőkkel finomabban bánnak! nekem haverom ajánlotta fősulin ő már 3 éve odajár

sok sikert

2010. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!