Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Shaolin Öt Állat stílusú...

A Shaolin Öt Állat stílusú kung-fu alkalmas önvédelemre?

Figyelt kérdés
Mondjuk "brazilok" ellen?

2014. nov. 23. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Amit Magyarországon tanítanak az nem, pénzéhes, a kung fuhoz kb alapszinten értő emberek tömik a zsebüket a jógamozdulatok megtanításával.

Valódi önvédelemre küzdősportot ajánlok, a boksz, mma, krav maga, néha a judo vagy birkózás is ad egyrészt önbizalmat (láttad már, hogy magabiztos emberekbe kötnek bele ? Nem, a gyengéket, idegeseket támadják, mert érzik a gyengeségüket, magabiztos, erős emberekbe csak csapatostul mernek, de akkor csak az segít ha neked is van pár haverod körülötted.) másrészt legalább annyi tudást, hogy elijeszd őket, vagy annyiidőre padlóra küldd, hogy el tudj menekülni mielőtt jönnek a rendőrök és mehetsz bíróságra, mert "bántottad" szegény védtelen kisebbséget.

2014. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Romák ellen száolín káng-fú? El tudom képzelni, amikor csinálod a "tezsvírek" előtt az állatos kalimpálásokat.


- Hééj dik má' Gazsi! Há' szerinted mit csiná' ez itten, no?

- Hát hállod-e édes tezsvírem én aztat nem tom, talán ektivitizik. Stíröljük le, hogy mit mutogat...

- Te Gazsi, ez olyan mint a kígyó! Júúúj nágyon kígyóóóó!!!

2014. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
33%
Igen, alkalmas lehet. Ez két emberen múlik: rajtad és a mestereden. Ha találsz egy jó mestert, aki jól tanít és te szorgalmas vagy és az edzéseken kívül is mindennap gyakorolsz, akkor pár év alatt a legtöbb támadást ki tudod védeni vele. Jó, ha olyan mesternél tanulsz, aki sokat követel, de ugyanakkor megmutatja hogy különböző támadások és támadók ellen (például lelkes amatőr vagy képzett harcművész-e) milyen önvédelmi taktikákat tudsz kialakítani akár az alapgyakorlatokból is. Az én mesterem is ilyen. Ha ennél hatékonyabb dologra vágysz, akkor válassz szerintem valami mást. A kung-fu szerintem nem önvédelmi rendszer és nem küzdősport, hanem életforma.
2014. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pörölyfej Béla ***** válasza:
59%
A futás ami működik a "brazilok" ellen. Több embert egyedül nem fogsz megverni, nem libasorban jönnek, mint a filmekben, hanem az egyik lefog, a másik meg összever. Ez erről szól. Egy embert pedig küzdősport nélkül is helyben lehet hagyni. Ha szereted a kung-fut akkor csináld nyugodtan, de ne képzeld magad mindennek felett álló harcos istennek. Mindig van egy erősebb.
2014. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

3. válaszolóval egyetértek nagyjából.


Amit kérdeztél, abba belefér az, hogy puszta kézzel vagy fegyverrel egy gyilkológáp legyél, ez teljesíti az önvédelem kritériumát. De mivel kevés helyen fognak komolyan edzeni, sport szinten ilyen képességeket nem fogsz elsajátítani. Sőt, annyi képességet sem mint ami egy boxolónak megadatik.

2014. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a 2-es válaszolónak: XD
2015. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aolifu válasza:
Igen, Persze én inkább Muay Thaios Capoeriras meg MMA-s vok Ninjutsuztam is de az nem alkalmazom sose. De apám kung fu-zott (Wing Tsung) és szerinte bevethető.
2015. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!