Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az hátrány a küzdősportokban,...

Az hátrány a küzdősportokban, ha alacsonyabb vagyok?

Figyelt kérdés
Ha én vagyok kb.174 centi magas és nehézsúlyú.Nagy izomtömeggel olyan 20-25 %-os testzsírral (nem vagyok ennyi csak szeretnék) lennék kb.olyan 95 kiló.Hátrányban lennék azokhoz képest,akik vannak 190-210 centi magasak?

2014. dec. 21. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

naturálban és sportolói testzsírral úgy sem leszel több,mint 75 kiló.

70-75 kilós súlycsoportba meg jó a magasságod.

2014. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
15%

Az ökölharcban annyi a hátránya az alacsonyabbnak, hogy egyrészt rövidebb a keze, másrészt meg a magasabb válla egymagasságban van az alacsonyabb fejével, ezért ha belegondolsz eleve rövidebb is az út a magasabb vállától az alacsonyabb fejéig mint az alacsonyabb vállától a magasabb fejéig. Úgyhogy az ökölharcban szívás ha valaki alacsony, neki speciális harcmodort kell megtanulnia, alulról beügyeskedni, sokat duckingolni közelharcban stb. De te nem is vagy olyan alacsony mint például az én egyik nagyon kedves boxedzőm aki max 160 cm... És egy nagyon sikeres boxversenyző volt...


Testharcban szerintem mindegy, sőt még előny is lehet.

2014. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De elvileg,ha közel megyek hozzá,akkor nem tud olyan erősen megütni,meg közelharcban jobb lennék.Valaki ezt mondta.Ez igaz?
2014. dec. 21. 21:09
 4/5 aikiboxer ***** válasza:
15%
Nehéz közel menni a magas emberhez, ha jó a lábmunkája, mert feltartó ütésekkel kibombáz. Nekünk van egy iszonyat magas edzéstársunk (valami 2 méter), vele azt szoktam csinálni, hogy a keze alatt bújkálva meg mellélépve szétbombázom a testét, és amikor ez megtöri a védekezését akkor lentről felütök. De nehéz dió.
2014. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak magasabb edzőtársaim (thai/kick); jó lábmunkával megoldhatóak (mondjuk; alapból sokat mozgok). Jellemzően; próbálják kihasználni a hosszabb végtagok nyújtotta előnyöket, de technikából/sebességből verhetőek.
2014. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!