Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Leung Ting Wing Tsun kung-fu...

A Leung Ting Wing Tsun kung-fu és Kyokushinkai Karate kombinációjával hatékonyan megtudom majd magamat védeni 5-6 "dakota" ellen?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 11:10
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
39%

Várjál. Pontosan miért lenne butabunyó?


A technikák hatékonyságát nem a bonyolultságuk határozza meg, valami nagyon furcsa elméleted van Kérdező..


Ha valaki olyan bonyolult 'technikákat' használ, amiket valójában nem tud vagy nem is lehet használni, viszont normálisan ütni nem tud, elmozogni/védekezni nem tud, akkor nem lesz túl sikeres bunyós. Ez pedig nagyban múlik az edzésén, tehát az edzőjén, a használt edzéstechnikákon.


Azt el tudod képzelni, hogy wt edzésen nem igazán jók a használt edzéstechnikák?

Illetve mennyit edzel? Mert heti 2 * 1,5 óra edzés igazából semmi, még évek távlatában is, még jó edzésmódszerekkel is.


Meg te miért nem fogadod el másnak a fél éves tapasztalatát egy adott edzésről? Azt tapasztalta ember, nincs mit nem érteni ezen.


Még mindig azt ajánlom, hogy keress videót wt-sekről ahogy más stílusok képviselőivel küzdenek (nem linkelem be, de vannak ilyen videók).

Ott nagyon kijön, hogy a gyakorlatban miben szoktak gyengék lenni a wingtsunosok.


Kyo-val szintén, nézz videót hogyan verekednek általában, és akkor lehet beszélni róla, hogy vajon azt mennyire csinálják jól.

2014. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
76%

"Nyilván a kickboxos Szemétládának más volt egy wing tsun edzés, mint a kickbox. Kickboxon csak ész nélkül ütötték és rúgták egymást, wing tsunban bonyolultabbak a technikák, nyilván nehezebb is megtanulni őket, mint a bal horgot."


Először is nem vagyok kickboxos, hanem jelenleg zipotát gyakorlok 2 éve (külföldön élek). Kickboxot csak tanultam régebben, az ökölvívással együtt űztem. (Tulajdonképpen egy év boksz után döntöttem úgy, hogy beteszem a boksz mellé a kickboxot, ráadásul ugyanabban a teremben oktatták mindkettőt)


De amúgy a wing tsun technikái nem csak bonyolultak, hanem életképtelen szarok is. Ellenben a bal horgot nem csak könnyebb megtanulni, hanem még a tetejében működik is.

2014. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Azért annyira vészesen nem bonyolult a wing tsun, sőt az esetek többségében, elég gyorsan lehet benne fejlődni. Valaki 5 év után már leteszi az instruktori fokozatot. Ismerek olyat is aki, már 2 év után is megvédte magát vele utcán, és van olyan edzőtársam aki thai boxol is, és azért wing tsunozik, hogy fejlessze az ütéseit és annak sebességét.


Zipota???? O_O Pff... nem is hallottam még róla.

2014. dec. 30. 16:13
 24/42 anonim ***** válasza:
77%

A zipota, a savate spanyol verziója, némi birkózással és bot/késharccal megspékelve. Csak Spanyolországban, Franciaországban és Texasban lehet tanulni. Az egyik legritkább harcművészet, én is Spanyolban tanulom, ott élek négy éve.


Amúgy pedig azért lehet a wing tsunban gyorsan fejlődni, mert meg lehet VÁSÁROLNI a mesterfokozatokat.

2014. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Hol hallottad ezt, hogy lehet mesterfokozatokat megvenni?! Ne kamuzzál!
2014. dec. 30. 17:27
 26/42 anonim ***** válasza:
79%
Hogy hol hallotta ezt? De hiszen ez nyilvánvaló! Mindenki tud erről, csak te nem. Igen is a Mádayék megvetetik a tanítványokkal a mesterfokozatokat.
2014. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
90%
Tanulhatsz akár hány sportot 1 bökővel felfegyverzett nindzsa dzsipszi ellen esélytelen leszel.
2014. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Pörölyfej Béla ***** válasza:
43%
Az a baj ezzel a Máday-féle Kung-fu-val, mert hamis magabiztosságot ad. A gyerek azt hiszi, hogy olyan, mint Jacki Chan aztán meg az utcán kap egy tenyerest és azt se tudja hol van. Egyébként ez az egész Kung-fu egy nagy lehúzás. Legalább keress másik Kung-fu ágazatot. Ott van a Hung-gar például.
2014. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
A Hung Gar kung-fu az mitől jobb? Ne érts félre, nem kötözködni akarok, csak tényleg érdekelne, hogy az a kung-fu irányzat miért jobb, mint a wing tsun.
2014. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Nem ad hamis magabiztosságot, ha eljársz néha boxolókhoz, thai-osokhoz sparringolni. Mint... kerestem egy videót, volt régen te-csőn egy mix, wingtsunosok mozogtak más stílust képviselők ellen. Eltűnt?


És találtam ezt. UFC-ben kesztyű az luxu? :D Mi ez LOL

https://www.youtube.com/watch?v=2nzHykS-r2M


..----------....

Amúgy nem lehet fokozatot venni? 5 év alatt instruktor, ez azért eléggé ennek tűnik. Nem gáz, kravmaga sem szól másról, csak nem kell illúziókat kelteni saját magunkban (mármint lehet, mindenki el tudja dönteni milyen álomvilágot akar létrehozni magában, csak időnként nem árt letesztelni a szubjektív elgondolásokat, valóban reálisak-e :)

2014. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!