Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Külső vagy belső stílusú...

Külső vagy belső stílusú kung-fu irányzatok a jobbak?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb tanulni?

2015. jan. 17. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ökölvívást.


Egyébként azt, amelyiket jobban oktatják (nyilván önvédelem miatt tanulnád, nem kínai kultúrális örökség magadba olvasztásáért).


Amennyiben nincs JÓ oktatás (és általában ilyet tényleg nem találsz) úgy szinte semmi értelme, mert aki boxol, thai boxol az jobb lesz nálad, másodrangú edzésnek meg nehéz az értelmessége mellett érvelni.


Jó belső stílus egyébként nagyon meglepő, míg egy jó külső stílusú kungfu kb. annyit adhat, mint egy jó küzdősport - tehát nyilván jó, de szerintem kevésbé szokatlan. Nézd meg pl. hogy bunyóznak a shaolin (külső stílusú) kungfusok. Sandáznak. Tehát egy nyugati küzdősport utánzatot csinálnak de vajon csinálják-e olyan jól mintha tényleg nyugati küzdősportot tanulnának? ...?


Szerintem külső stílusú kungfuk helyett bölcsebb a küzdősportoknál maradni.


Belső stílusnál más a helyzet, na de találjon valaki jó edzést. Én taichizom, egy helyen meg vagyok elégedve. De akivel életemben beszéltem még nem senki nem mondott jót taichiról, akivel sparringoltam (tehát engem ismert) az már nézte hogy nem rossz ez (mondjuk tényleg nem rossz, én már nem szórakoznék ha rossz lenne) de szerintem ha ez a klub bezár, én is áttérek jobb híján ökölvívásra és bjj-re vagy thai boxra

2015. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A wing tsun a király, egy boxos neki nem ellenfél!
2015. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Speciel.. 10-ből 12-szer elverik a boxolók a wingtsunosokat sajnos. Vagy tulajdonképpen nem sajnos, szimplán csak ez van. Külső stílusú kungfu, abból is olyan furább fajta.
2015. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na a sok kis 'boxos' hülye megszólalt :DD Azt csináld, amelyik jobban illik hozzád. Ha meg önvédelmet akarsz tanulni, arra ott a krav maga. És ebben nincs vita hogy a box vagy akár milyen muájtáj vagy tékvándó jobb lenne. Ez egy önvédelemre kitalált harcrendszer, tehát logikus hogy jobb mint amit sportolásra vagy hagyományőrzésre használnak.
2015. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!