Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen ütő-rúgó sportot...

Milyen ütő-rúgó sportot válasszak judo mellé?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el a judot és gondoltam kiegészítem valami ütés-rúgásos dologgal, mert szeretnék megtanulni ütni-rúgni is.

Ezeket "ismerem":


- savate

- thai box

- kick box


Szeretitek melyiket érdemes választani a judo mellé? Melyik mozgás illik hozzá a legjobban? Kikapcsolódásra, önfejlesztésre kellene, bár nem árt ha önvédelemben is jó. Kb. hetente egyszer tudnék oda elmenni. Hol vannak ezekből olcsó edzések itt Bp.-n?


Köszi



2015. febr. 20. 13:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én régebben bokszoltam 5 évig és mellette párhuzamosan 4 évig kickboxoltam is. Hozzáteszem, hogy mindössze csak azért jártam le kickboxolni, mert ugyanott volt a kickbox edzés, mint az ökölvívás, meg hogy a boksz tudásomat kiegészítsem rúgásokkal + ingyen volt. A kickbox kéztechnikája BŐVEN alulmarad az ökölvívással szemben. A kickbox edzőmet (aki akkor közel 18 éve kickboxolt, eb-vb bajnok volt...stb.), boksz edzésen az ilyen 8-10 éve hobbyból bokszoló tagok nagyon csúnyán leiskolázták.


Hiába vannak a kickboxban ugyanazok a kéztechnikák, mint a bokszban, attól még az edzésmódszertan az azért más.

Egy kickboxoló bőven nem üt úgy, mint egy ökölvívó és bőven nem rúg olyan jól, mint egy taekwondós vagy savatés, és bőven nem olyan szívós, mint egy muay thai-os.


A nyugati (európai/amerikai) küzdőrendszerek közül, jómagam a kickboxot nem tartom valami sokra. Tényleg alig jobb, mint egy karate, és szerintem gyengébb, mint egy keményebb kung-fu vagy egy sanda.

2015. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 aikiboxer ***** válasza:
Judo mellé bőven elég a normális ökölvívás. Messzebbre jutsz vele, mintha a fenti ütős-rúgós sportokat választanád.
2015. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Aikiboxer, judo mellé tényleg elég az ökölvívás, de azért a savate is van ugyanolyan jó, mint az ökölvívás, sőt még egy picivel jobb is, mert a savate ugyanúgy megtanít ütni, mint a boksz + rúgni is tanulsz mellé.


De amúgy a thai box sem rossz, bár ha a Kérdező a judo mellett még nem próbált soha semmilyen állóharc stílust, akkor kezdésnek az ökölvívás az tényleg jobb választás lenne.

2015. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat, ahogy látom nagyon ajánlgatjátok itt a box-ot. Őszintén megmondva engem a box így magában nem igazán vonz, mert szeretnék megtanulni rúgni is. Szóval akkor vagy savate vagy thai box lesz. De ahogy így mondjátok ha thai box akkor azt ki kellene egészítenem box-xal ami meg sok időt elvenne... Szóval a savate felé hajlok inkább, akkor már.


Mondjuk ahová járok edzeni az egy sport létesítmény tele termekkel, ott van mindenfélét oktatnak a box-tól a jógán át az utcai harcig minden megtalálható... Szóval nem tellene sokba keresztbe edzeni.

2015. febr. 21. 15:19
 15/22 anonim ***** válasza:
Elmész edzésre aztán azt csinálod amelyik tetszik. Nem életre-halálra megy ez. Lehet itt e-péniszt méregetni, hogy ki csapna le kit, de a valóságban ez nagyon nem így van, minden küzdelem egyedi, bőven benne van a pakliban az is, hogy egy 15 éve boxolót a kocsmában úgy csap le egy kőműves, hogy csak pislogsz... persze nem lenne túl gyakori ez a forgatókönyv.
2015. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Akkor palotai vagy. Amúgy én is :) Akkor a HARTEL-be érdeklődj.
2015. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. febr. 22. 11:45
 18/22 aikiboxer ***** válasza:

A XV. kerületben van nagyon jó ökölvívó edzés is.


Persze, jók a savate, thai box is, csak azért javasoltam az ökölvívást, mivel az ökölharc az alap ezekben is. Ha már rúgsz is, akkor módosul a taktikád, mozgásod, állásod, küzdőtávolságod.

2015. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Hát itt nézem a neten a termet amit ajánlottak, de nem találom a thai box-ot. Mind 1. Jó lesz az University-ben vagy az a hely ahová én járok judozni.


# 18: Értem. Én inkább rúgni is szeretnék, de meglátom ha valamiért jobban tetszik még is a box akkor azt fogom csinálni. Bár mondjuk heti egy edzéssel, nem tudom mennyi idő eljutni egy használható szintre.

2015. febr. 22. 19:56
 20/22 aikiboxer ***** válasza:
Ha a XV-ben laksz, adnék egy esélyt a boxnak... Rohadt jó az edző és a csapat is olyan szinten normális, hogy ilyen rendes csapatot még teremfocin is ritkán láttál, nemhogy boxon... Aztán elmehetsz rúgni is, de először én ütni tanulnék meg, csak egy tanács... Mindegy, ha érdekel, keress meg és megírom hol és mikor van az edzés. Az edző tényleg iszonyat jó.
2015. febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!