Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A gyalogsárkányt is lehet...

A gyalogsárkányt is lehet hátimotorral használni?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg valami másféle (segéd)motorral?

2015. febr. 23. 16:52
 1/4 endruka válasza:
Szia! Természetesen igen! De függ,hogy milyen motor (két ütemű,vagy négy ütemű)! 150cm3 -től nagyobb ne legyen,mert akkor már irányíthatatlan. Arra vigyázz,hogy a motor ne láncos legyen,hanem szíjjas. (a láncos bekapja a ruhád). És ha lehet akkor THERMO KARBURÁTOROS legyen!!!
2015. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem. Nem vagyok a téma szakértője, laikus vagyok. De voltam már tandem-siklóernyőzésen, tandem-gyalogsárkányozáson és motorossárkányon is ültem (mint utas).

A gyalogsárkányom ha jól tudom, akkor azon hasalnak, miközben repülnek. Ha hasaló helyzetben van a hátukon a motor akkor nem pont a felettük levő sárkányszerkezetet fújja a légcsavar? Vagy ilyenkor úgy ülnek a gyalogsárkányon, mint a siklóernyőzésnél?

2015. febr. 23. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:

A segédmotoros gyalogsárkányozás kétféleképpen történik:


Az 1. a hátimotoros verzió:

https://www.youtube.com/watch?v=aW7ZK0pgqYQ

Ilyenkor a pilóta nem hasal, hanem a guggoló testtartásban rajta áll, azon a vázon. (Fél óra repülés után tuti fáj a derekuk :D)


A 2. verziónál, hasalnak ilyenkor az úgynevezett pondrómotort (vagy hernyómotor? tökmindegy...) használják.

https://www.youtube.com/watch?v=yBgHi1LwGgM


Amúgy én is laikus vagyok, ugyan is soha sem siklóernyőztem, és a gyalogsárkányt sem próbáltam még, de még a motoros sárkányrepülést sem. Én csak a tandemugrást próbáltam ki, kétszer. :)

2015. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pondrómotoros gyalogsárkányon való repülés ma már nagyon kiment a divatból. Sőt lassan maga a gyalogsárkány is.
2018. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!