Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék elkezdeni jövőre...

Szeretnék elkezdeni jövőre siklóernyőzni. A probléma, hogy az ernyők javarészt 70/75-90 kg-ig terjednek. Ekkora súllyal lehet siklóernyőzni?

Figyelt kérdés

Az ernyők javarészt 70-90 kg súlyú embereknek van gyártva a leírás szerint, én viszont 63,5 kg vagyok (181 cm, nem tudom, hogy a magasság számít-e). Az én súlyommal akadhat probléma a siklóernyőzés közben?


Köszönöm!


2015. márc. 2. 18:10
 1/4 anonim válasza:
vannak kis ernyők is, csak használt piacon nehezebb beszerezni őket. Ismerek 50 kilós pilótákat is.
2015. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A 70-90-es ernyő azt jelenti, hogy a felszállósúlyod legyen minimum 70kg (a Kg ugyan "tömeg", de most tekintsünk el ettől). Ebben benne vagy Te, plusz minden ruhád, a sisak, a beülő, a víz, a szendvics (+ amit reggelire ettél), és még maga az ernyő is: zsákkal együtt kell a mérlegre állni és megütni a 70 kg-t egy 70-90-es ernyőhöz. Én 65 kg vagyok, és 85 kilóval ülöm a 80-as ernyőmet.

Az a javaslat amúgy (főleg mostanában, 2013-14-15 fele), hogy sokkal biztonságosabb a felső határ környékén terhelni az ernyőt, mert stabilabb, irányíthatóbb lesz. Ha viszonylag könnyű a felszállósúlyod, sokkal jobban ki vagy téve a légköri hatásoknak: turbulencia (csukások), erős szél, stb.

2015. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok!


Sajnos tárgytalanná vált a dolog mert kiderült, teljesen alkalmatlan vagyok rá egészségügyileg / nem mennék át a reporvosin / - gyenge látás+vérszegénység+nem jó fog :D

2015. márc. 10. 04:19
 4/4 anonim válasza:

Sokan szemüveggel tolják egy olyan napszemcsivel, amibe lehet dioptriás lencsét tolni.

A vérszegénységet nem tudom hogy lehet gyógyítani, az egyetlen ami tudok az a vasszöges alma, az meg gondolom már divatjamúlt dolog (ami ma már nem menne, mert gondolom minden létező bevonatot raktnaka a szögre).


Hányas a szemed?

Ha vérnyomásproblémád lenne, azt garantálom, hogy a szezon végére elmúlik a sok zsákcipelés miatt és szerintem az ember lépe is jobban odateszi magát erős fizikai megterhelésnél, ami talán a vérszegénység ellen is jó (vértesszőlős megmászása 15 kilónyi szeretetcsomaggal, amikor egymás belébe kapaszkodva húzzuk fel magunkat).


Itthon ez kicsit túl van szerintem spirázva. Ha egészségesnek érzed magad, megflelő szemüveggel korrigálják a látásodat és nincsenek veszélyhelyzetet előidéző dolgaid, mint pl

-spontán ájulás

-hirtelen vérnyomásingadozás miatti megszédülés

-agyvérzésesélyes magas vérnyomás

-PSzichiátriai eset szintű hangulatingadozások

Akkor simán lehet végezni SZERINTEM (ez cska egy személyes vélemény, nem szabályszegésre flehívás).


Idén lazítottak az EÜ szabályokon és ha jól emlékszem nekem sem vérvétel nem volt és még csak rá se kérdeztek, hogy van-e valami vérproblémám.

2015. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!