Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boksz mellé kick box vagy...

Boksz mellé kick box vagy thai box?

Figyelt kérdés
Alacsony vagyok és elég nagy izomtömeg van rajtam.De a hajlékonyság nem okoz problémát.

2015. márc. 22. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább földharc.Én is alacsony vagyok.Izom is akad rajtam egy kevés.Földharcba ügyesebb vagyok ,mint az álló harcban
2015. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólóval értek egyed, tehát inkább földharc. Sajnos álló harcban ugyan abban a súlykategóriában nagy eséllyel egy nálad magasabbal raknak össze. És ha nem bal**sz akkor ezt ki is tudja használni. Kivéve ha úgy tolod mint Tyson.
2015. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fúú de gyulölöm hogy kicsi vagyok.Ütésekhez,rúgáshoz közelebb és beljebb re kell mennem mindig.Arról nem is beszélve hogy a magasabbak mindig a kalapcsütésekkel vernek engemet....
2015. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Thai
2015. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van egy tévhit... miszerint az alacsonyabb embernek gyárilag lentebb van a súlypontja (pedig az nem magasság, hanem a helyes "birkózóállás" kérdése) ezért jobb földharcban. Ha hasonlóan jól viszik le a testsúlyukat, egy 190 centis 120 kilós "torony" ellen semmi esélye egy 160 centis 80 kilós "golyónak"...

Ha alacsony vagy és rövidebbek a végtagjaid, akkor más taktikával boxolsz. Ennyi.

2015. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kicsi vagy, meg kell tanulni elhajolni. Egyébként a birkót válaszd, hogy legyen földharc alapod.
2015. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenféleképpen a földharcot erőltetni. Ha ez a két sportág tetszik neked, akkor csináld, arra viszont számíts, hogyha versenyszerűen csinálod, akkor magasabbak lesznek az ellenfeleid. Ezért neked sokkal mozgékonyabbnak kell lenned, 2x-re kel megnövelni kb. a tüdőkapacitásodar (ezt azért ne szó szerint értd, de lényegesen nagyobb tüdővel kell rendelkezni).


Ha thai bokszolni mész, akkor a Rehák Györgyhöz menjél, ha meg kickboxolni, akkor Szabó Árpádhoz, vagy Twins Gym - persze akkor, ha budapesti vagy.

2015. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hetesnek igaza van. Mindenkinek van esélye, utolsókból lesznek az elsők.
2015. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én thai boxolok , a box melle kickbox , mert a thaiboxnal mas az alapállás , más harcrencert kovet , osszezavarna a ketto , a kickbox igy is mas, de a thai teljesen :)
2015. ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!