Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha elkezdenék wing tsunozni...

Ha elkezdenék wing tsunozni és mellette taekwondózni, akkor ezzel a párosítással kaphatok egy Jeet kun do-t?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A jkd az wt + taekwondo?


Máshogy tudtam.

2015. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 aikiboxer ***** válasza:
53%
Szerintem egy wing-tsun + kick-box párosítással kapsz JKD-t, mivel a JKD a kick-box egyik elődje, és Bruce Lee is rajongott a védőfelszereléses full contact küzdelemért.
2015. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán. A JKD nem egy stílus, hanem egy koncepció. Az egész rendszer a vívásban használt megállító szúrás koncepcióra épül.
2015. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:
28%
Én még úgy olvastam a Bruce Lee életrajzban, ha jól emlékszem, hogy a JKD egy átmeneti stílus a kung-fu és a kick-box között.
2015. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem fölösleges átmeneti stílusnak nevezni.


Ha a jkd-t Bruce dolgozta ki mindaz alapján amit ő élete során tanult és gyakorolt, magának, akkor valószínűleg nem tanítja sem a wintsun sem a kickbox, mert egyik sem azt a mozgást oktatja ami Bruce-é volt.


Sőt, én azt hallottam még a mai JKD edzések sem azt tanítják.


Na most ez nem is gond önmagában, hiszen nem kell túl sok gondolkodás hozzá, hogy rájöjjön az ember nem úgy kell mozogni mint más, hanem úgy hogy az hozzánk illő legyen és épp ezért hatékony.


Tehát a jkd elveit el lehet sajátítani, de vannak más elvrendszerek is közelharchoz, mind lehet jó. És valami full contact bunyóban gyakorolni kell a mozgást és az éles, nem visszafogott küzdelmet. Nem? De.


WT-ben és TKD-ben sincs (szvsz) normális sparring. Akkor már thai box, ott lehet ütni-rúgni, térdelni, egymásnak menni keményen.


Legfontosabb meg ütni megtanulni, erre én is azt mondom, hogy ökölvívás. Teljesen megteszi, az egyik legjobb edzés az ütés gyakorlására, tanulására.

Persze, tkd-n meg rúgni lehetne jól megtanulni. Oké, csak ezt a rúgó képességet max. edzésen használja az ember, de akinek ez a célja az csinálja ezt.


A JKD, Bruce koncepciójában valószínűleg eléggé erő és hatékonyság centrikus lehetett.. persze biztos tévedek.

2015. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon az Inosanto féle JKD Concept-et lehet tanulni, itt kb. elmondja, hogy mi ez:


https://www.youtube.com/watch?v=8elFXMOjKJc

2015. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Parenthood: Wing Chun, Boxing & Fencing, Kickboxing, Taekwondo (Supposedly), Jujitsu, Chan Buddhism"

[link]

2015. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sparring mindenhol van, ahol hajlandóak a tanulók, akár tréning után maradni és rátenni... az éles küzdelmet a technikákra... ez valóban elengedhetetlennek tűnik, de az erre való hajlandóság bárhol elégséges lehet (vagyis önmagában pusztán ez alapján nem érdemes választani harcművészeti stílust, küzdősportot... ha van benned alapból spiritusz, találni fogsz társakat, akik nem finomkodni mennek edzésre)


...a jeet kune do egyébként én úgy tudom, hogy egy ütés neve a wing tsun-ban... egy megállító-megelőző-ellen ütés / ék-ütés, ami a wing tsun koncepciójának egyik fő lényege... (már az ék elv)


...ha ezt a "koncepciót" keresed, akkor talán wing tsun érdemes elkezdeni.

2015. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előzőhőz: a jeet kune do a megállító ököl útja, de ez egy koncepció, nem egy technika. A vívásban használt megállító szúrás (rászúrok a támadóra) koncepciót írta át BL a pusztakezes küzdelemre, hogy az ütése, rúgása, minden megállító legyen, a támadást megfogja, mielőtt még kiteljesedik.


De elég sok különböző ág van már, BL-nek sok tanítványa volt, akik különböző időkben tanultak tőle, ő pedig folyamatosan fejlesztgette a saját rendszerét, adott hozzá dolgokat, vett el dolgokat. A TAO of JKD elég jól bemutatja a kutatásait, hogy mivel foglalkozott, mivel kisérletezett. Talán ebben is különbözik egy átlag HM-től, nem az van, amit valaki X száz éve mond, hogy az öcsém a tuti, hanem mindig új utakat, módokat, lehetőséget keres.


Ő pl. egy elég ügyes játékos:


https://www.youtube.com/watch?v=pZOw-M7toSs


Ez pedig egy elég jó bemutató, itt jól látszik a koncepció.


https://www.youtube.com/watch?v=1Tgv0JfTMvo

2015. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyi még, hogy igen, BL egy nagyon komoly TKD mestertől tanult rugástechnikát, amit beépített a saját rendszerébe. Előtte nem igazán volt rúgástechnikája, ugye VinCsunra nem jellemző.
2015. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!