Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miket szerezzek be Savate-ra?...

Miket szerezzek be Savate-ra? Milyen kesztyűt, azt hiszem van a zsákolós meg van amit egymáson használunk. Mi határozza meg, hogy melyik melyik? Az egyik ilyen unciás a másik meg olyan?

Figyelt kérdés
2015. jún. 12. 09:13
 1/9 aikiboxer ***** válasza:
Az első edzésre szerintem elég egy bandázs. Ez 2500.- forintból megúszható. (És persze tornacsuka, tornanadrág, póló -- ne menj oda egy szál bandázsban mert érdekesen fognak nézni főleg a lányok. XD)
2015. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aiki: :P

Úgy értem ha otthonra is beszereznék magamnak kesztyűt vagy sajátot akarok akkor milyen méretűt vegyek? Milyen méret kell zsákolásra és milyen sparringra? És ugye nem kell több fajta kesztyű?

2015. jún. 12. 12:56
 3/9 aikiboxer ***** válasza:

A zsákolókesztyűnek zsákolókesztyű a neve és 4-5 ezer forintba kerül. Ez kemény tömésű, vékony kesztyű -- de arra figyelj, hogy ne ujjatlant vegyél.


Boxkesztyűnek meg a 14 OZ-os a jó választás, elég a műbőr Everlast stb. Arra figyelj hogy van legalább háromféle: különbözik a thai boxolók kesztyűje; és van lapos meg gömbölyűbb. (Boxhoz a gömbölyűbb a jó.)


Nem tudom a Savatésok hordanak-e spéci kesztyűt.


Cipőt viszont szerintem igen.

2015. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"A zsákolókesztyűnek zsákolókesztyű a neve és 4-5 ezer forintba kerül. Ez kemény tömésű, vékony kesztyű -- de arra figyelj, hogy ne ujjatlant vegyél."



Zsákolóból ez jó?


[link]



"Boxkesztyűnek meg a 14 OZ-os a jó választás, elég a műbőr Everlast stb. Arra figyelj hogy van legalább háromféle: különbözik a thai boxolók kesztyűje; és van lapos meg gömbölyűbb. (Boxhoz a gömbölyűbb a jó.)"



Tehát ez jó?

[link]

2015. jún. 12. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:

egyszínű szerény kesztyűt vegyél kezdőként,ne ilyet.

és 14est,ne 10est.

a 10es versenykesztyűvel azt üzened az edzőpartnereidnek-leszar-om a testi épséged!-és viszonozni fogják hidd el.

versenyen használnak 10est.

2015. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"egyszínű szerény kesztyűt vegyél kezdőként,ne ilyet.

és 14est,ne 10est.

a 10es versenykesztyűvel azt üzened az edzőpartnereidnek-leszar-om a testi épséged!-és viszonozni fogják hidd el.

versenyen használnak 10est."


Mi a baj ezzel a kesztyűvel?

Talán a többiek meg elsznek sértődve rajta, hogy nem az alsó kategóriást választom? majd azt mondom hogy a keresztapámtól kaptam. :D


A kesztyűnél ki lehet választani, hogy 10 vagy 14.

Én 14 akartam. Mellesleg mi ez a para kesztyű terén? Ha kicsit drágább az is baj és az is baj ha netán valaki 10-est vesz? Vagy ez olyan sport ahol ha valakinek nem tetszik amit veszel az a halálos ellenséged lesz?

2015. jún. 13. 19:43
 7/9 aikiboxer ***** válasza:

A 10-es kesztyűt emberkedős kesztyűnek hívják, mert qva kemény, és fáj a sparring partnereknek. Ha pedig fáj nekik, akkor biztos lehetsz benne, hogy ők is nagyobbakat fognak ütni, és levernek mint vak a poharat. Az egész edzés értelmét veszti.


A csicsa-micsával az a gond, hogy nevetséges, amikor egy kezdő ilyenekkel állít be. Ha az a célod már az elején, hogy kinézzenek, ne fogadjanak be, akkor nyugodtan vegyél oroszlános-aranysújtásosat.

2015. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

kár volt elárulni neki.

ő pont az a fajta kérdező akinek hasznos lenne, személyiség fejlesztő az ha saját maga jött volna rá ezekre.

2015. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem én tehetek róla, hogy a Thaiföldön készült cuccokat az ottaniak szeretik fel "csicsamicsázni". Jó lenne ha egyesek nem szólogatnának mindent be a személyiségfejlesztésről, mert sehol nem mondtam hogy nem érdekel a partnerem testi épsége. De ha megnézed a linket ott a kesztyűnél ki lehet választani a 14-est is!
2015. jún. 15. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!