Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik stílus tanítana meg...

Melyik stílus tanítana meg jobban kardozni? Jikishin Kage-ryu Kenjutsu, Iaido, Battojutsu, Katori Shinto-ryu kenjutsu vagy Kendo?

Figyelt kérdés

#kendő #Kenjutsu #Jikishin Kage-ryu #Katori Shinto-ryu
2015. jún. 18. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
attól függ hogy sport irányba akarsz inkább menni vagy inkább a "művészeti" irányba.
2015. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

vagy úgy is lehetne írni,hogy a hatékonyság és a működő képességek,vagy a tradíció irányába.

ha le akarsz győzni valakit késsel,karddal,akkor európai rendszert kezdesz el gyakorolni.

ars ensis,hema,sherma.

2015. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
53%
A kendo tanít meg a legjobban küzdeni, mivel védőfelszereléssel, full contact küzdenek a felek. De erre a kardozók azt mondják, hogy ők csak csapkodnak (ami nem igaz de fogjuk rá). Úgyhogy én egy kendo+kenjutsu kombóra fogadnék.
2015. jún. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

A kendonak semmi köze nincs a (japán) kardvíváshoz. Ettől függetlenül egy 2-3 éve kendózó emberke egy sparringban (vívásban) lazán cafatokra szaggatná akármelyik kenjutsus, iaidós és egyéb csodajutsus 3-4 danos mestert is.


Én katoriztam (2 évig), iaidóztam (1 évig) és nitoryu kenjutsuztam (4 évig) is. Csak formagyakorlatok vannak az összes edzésen. Jelenleg fél éve kendózok, na ez már valami!

2015. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aikiboxer ***** válasza:
53%
Már miért ne lenne köze a kendónak a japán kardvíváshoz?! A kendo JAPÁN küzdősport, a kenjutsu modernizált változata. Olyan, mint a judo a jujutsunak.
2015. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

"A kendo JAPÁN küzdősport, a kenjutsu modernizált változata"


Szól így a definíció.... csak a probléma mindössze annyi, hogy hogy akárhány danos kendós kezébe adsz egy bokkent vagy katanát, még megfogni sem tudják jól, nem hogy kardvívó technikát végre hajtani.


A shinai egy bambuszBOT, nem kard. A bokken legalább úgy van megmunkálva, mint egy kard, hasonlít rá. A shinai-nak, nincsen sem éle, sem foka. Így vágótechnikát nem lehet vele kivitelezni sehogyan sem! A mai modern kendo technikák, inkább a jo-jutsura és a hanbo-jutsura hasonlítanak. A kendóban "csak" csapkodnak, meg döfnek.


Ez, hogy a kenjutsu modernizált változata a kendo, ez egy vicc. Elhiszem, hogy ez volt a szándék Japánban, lehet ennek szánták. De gyakorlatilag egy teljesen más dolog lett a végeredmény.

2015. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aikiboxer ***** válasza:
52%
Akkor mit jelent az, hogy "ez már valami"? Mi?
2015. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az "ez már valami" - az azt jelenti, hogy van sparring. Igazából is tanulok vívni, még ha nem is karddal vívók, hanem csak bambuszbottal, de legalább ténylegesen vívok.
2015. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Orfeus ***** válasza:

Érdekes a téma. Részemről a kimondhatatlan nevű 15 tagos neveknél már ott eltünt a hitelesség. Nem, nem azért mert nem tudok japánul és madár vagyok. Azért mert adnak egy stílusnak egy olyan nevet hogy "fekete szemű kígyó bűvöletében élő aranylúd szemölcse" csak azért nem fog megfogni mert ilyen sejtető neve van. Persze lehet jó, de a tapasztalataim szerint ezeket mind 1 danos pajtik csinálták, vagy 100000 akármilyen dannal rendelkező emberkék. Sokszor logikátlan az egész..


Igazából ha vívni akar az ember akkor egyiksem szerintem. Kendoban ütik egymást egy bambuszbottal, az érdekesebb, akciósabb, de semmiképp sem vívás.


Shinkendo talán ami megtanít forgatni a kardot, de ott meg ugye semmi akció, hanem formagyakorlatok, vágások meg ilyenek.


Mivel kard, szerintem sehol sem lehet igazán megtanulni a használatát... Gyakorlatban kicsit nehezebb kardozni mint boxolni. Fakardal ha meg nyakonvágod a másikat akk kell fullos védőfelszerelés ami alól ki se látsz.

2016. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!