Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy osztrák via ferrata...

Egy osztrák via ferrata útvonal mennyire nehéz? Minden felszerelést nekem kell vinni, vagy lehet kölcsönözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnénk kimenni ismerősökkel Ausztriába a Raxhoz. C-D a legnehezebb jelölésű szakasz. Viszont ilyen túrán még sosem voltunk, csak itt kis hazánkban, szerényebb kötélpályákon, dombokon. Tehát igazából amatőrök vagyunk.

Egy ilyen mászáshoz mit kell vinni? Mindent nekünk kell beszerezni, tehát sisak, karabinerek ilyesmik, vagy azt ott is lehet kölcsönözni?

Mi mint amatőrök, fel tudnánk jutni mondjuk ennek a tetejére?


[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 4. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Barakának, Eupolisznak van szervezett via ferrátája, ahol adnak minden felszerelést, elsőre ha nincs tapasztalt ember a csapatotokban, akkor inkább ilyenre menj.


Azt pedig, hogy egy útvonal milyen nehéz megtalálhatod pl ebben a postban, de egy C-D jelölésű útra lehet, hogy egy páran fel tudnátok jutni, de hogy nem lenne sétagalopp, hogy nem mindenki lenne rá képes, és nem mindenki élvezni az szinte biztos: [link]

2015. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Néztem szervezett utakat, valóban elsőre jobbnak tűnik ez a megoldás. Van, amelyik 2 napos, abból 1 nap egy tanfolyam, a másik nap maga a mászás. Lehet ez lesz a nyerő elsőre.


Abban esetleg tudsz segíteni, hogy a kantáraknál mi a különbség a csúszófékes és a felszakadó energiaelnyelő között? Csak ismerkedem a dolgokkal, és erre nem találok választ. :)

2015. júl. 5. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:
"csúszófékes és a felszakadó energiaelnyelő között?" Kényes kérdés. Már láttam barátságot tönkremenni ezen a vitán. Mind a kettő megfelel a rá vonatkozó biztonsági szabványnak. Egyes vélemények szerint a felszakadó ha felszakad, és nincs tartalék felszakadó nálad, ott ragadsz ég és föld között energia elnyelő nélkül, míg a csúszófékes egyesek szerint visszafűzhető. De a használati /biztonsági utasításában is az van, hogy csak "egyszer használatos" a csúszófékes is, mert olyan erőt kap, hogy a másodikat már nem biztos, hogy kibírja szakadás nélkül. És akkor jön a kérdés, hogy mi van akkor ha felszakad/kicsúszik?! Az én privát véleményem a következő: Ahhoz, hogy az energia elnyelő felszakadjon/kicsússzon, akkora esésnek kell történnie, hogy akkor már sajnos csont is törhet, de ha nem, akkor is nagy valószínűséggel helikopter hozza le az illetőt. (velem ilyen még nem történt) De ahhoz hogy ilyen történjen irtózatos nagy elcseszésnek kell megtörténnie. A gyakorlatban inkább az a jellemző, hogy az ember olyan útba sem mer belemászni, amit amúgy meg tudna csinálni, nem a fordítottja. De amúgy extrém sport, tisztában kell lenni a kockázatokkal, de azért nem kell betojni. Jó kondi kell hozzá, és okosan kell csinálni. Azt szoktam mondani, hogy autóval kimenni a rax-ig veszélyesebb mint a mászás! :)
2015. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!