Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy érdemes bokszolnom magas...

Hogy érdemes bokszolnom magas emberek ellen?

Figyelt kérdés
Elég alacsony vagyok 165-167 centi.Az a gond,hogy hamarabb elérnek engem.Birom az űtéseket.Általában a kesztyűvel kivédem az ütést,de utcán szétütnék igy a kezemet.Meg azért ringben is jól kihasználják a hosszabb kart.

2015. júl. 12. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Bob and weave. Keress rá. Azt kell csinálnod, mint Tysonnak.
2015. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen a bújócska bunyót erre is találták ki és igen Tyson volt az egyik leghíresebb mestere.Peek-a-boo boxing néven is keresheted.
2015. júl. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 aikiboxer ***** válasza:

Ahogyan írják, tanulj meg profin duckingolni és erőltesd a belharcot. Próbálj meg alábújni, oldalról megkerülni.


Amit én szoktam még csinálni, hogy a hasát szétbombázom. A fejét meg se próbálom eleinte megütni mert reménytelen, helyette a testét szórom meg, mivel a magasak ezt kevésbé védik (és eleve védtelenek); és amikor emiatt kezd összegörnyedni és összeomlani a védekezése akkor támadom a fejét.

2015. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Chok Dee ***** válasza:
Én nem tartom magam túl alacsonynak, viszont az edzőm anno úgy tanította ezt nekem hogy éreztessem vele hogy fejre nem is nagyon próbálok ütni épp a magasság miatt, ezért üssem az oldalát, meg a gyomrát. Amikor az ellenfél beleérez hogy én a magasságom miatt nem akarok/nem is próbálok fejre ütni, alacsonyabbra összpontosítja a védekezését. Erre az esetekre ott van a bal csapott ami nekem a kedvenc ütésem volt mindig is. Edzőm nagyon belém verte ezt az ütést, ilyen erősen sehogy máshogy nem tudok ütni. Szóval ha már egy kicsit is érzem hogy megpróbálja lentebb vinni a védekezését, egy váratlan bal csapottal meglepem, ami elég hatásos tud lenni. Lényege igazából a rögtönzött KO, de ha nem válik be akkor sincs gáz, nem csak így lehet megnyerni egy küzdelmet.
2015. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!