Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kezdő longboardnak ez jó?...

Kezdő longboardnak ez jó? (link a leírásban)

Figyelt kérdés

[link]

Nem feltétlenül csak városba használnám, a későbbiekben, ha lehetőségem nyílik rá, lehet, hogy a freerideot, vagy mást is kipróbálnék, esetleg kerékcsere után arra is jó lenne? Vagy nézzek utána kicsit nagyobbaknak (33"-36")? Tanácsokat elfogadok.



2015. júl. 23. 17:49
 1/9 Beniy ***** válasza:
Hali! :) Egészen jó helyen keresgélsz, de én azért egy picikét nagyobb, 33"-35"-es deszkát ajánlanék neked. Nézz rá például a wakeshop.hu-n a Landyachtz Loco 35"-re, az erre a célra speciel egészen jó, de ezen az oldalon is nyugodtan keresgélhetsz még ahhoz a Locohoz hasonlóakat. :) (Például Bustin Yoface 35")
2015. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy olyan hülye bajom van, hogy nem tetszik az alakja. És tudom, hogy nem a kinézet a lényeg, hanem a felhasználás, de ez az alak túlságosan hajaz a gördeszkára, vagy a snowboardra, és mivel az egész szélesebb, olyan benyomást kelt, mintha nehezebb és lomhább lenne. Vagy nem is tudom hogy magyarázzam... ez az egy alak, amit kerülnék, még ha hülyeség is, tudom. Egyébként nézelődtem már a wakeshopban, de árban szeretnék 50 ezer alatt maradni, itt viszont nem sok rá a lehetőségem.

Minden estre azért köszi, hogy írtál. (: (Nem tudsz esetleg valami mást ajánlani?)

Szóval keresgélek még akkor valami kicsit nagyobbat, vagy maradok ennél és kezdetben csak cruisingolásra használnám, aztán később váltanék, ha szeretnék új irányba elmenni.

2015. júl. 23. 21:39
 3/9 Beniy ***** válasza:

Hát erre a felhasználásra még esetleg egy single-kick-es design működne, viszont a szélesebb deszka mindenképpen kell, mert Freeride-nál fontos, hogy legyen egy nagyobb felületed a deszkán csúszkálgatáshoz. Jóval stabilabb egy olyan deszka, mint ez. Amúgy a Loco még a kifejezetten keskeny longboardok között van. (Illetve a szélességétől nem lesz lomhább, az esetleg a hossza miatt lehetne. ;) )

Ha pedig 50 ezer alatt keresel, akkor szerintem érdemes megcélozni a használt longboardokat, mert skatedeluxeon is maximum sima cruisereket találsz 50 alatt, amik a városi gurulgatáson nem igazán fognak több igényt kiszolgálni. (Neked amúgy a város miatt fontos a tail, hogy el tudj pattintani padkánként egy olliet, így simábban tudsz közlekedni, nem kell mindig leszállni a deszkáról, illetve a hosszának és a szélességének is meg kell lennie a stabil freeridehoz.) Nézz szét a Hilldancers Hungarian Longboarding shop mappájában (facebookon), vagy csak kérdezősködj a tagoknál. ;) Biztos találsz valami ilyesmit.

2015. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ez talán? Hosszabb, szélesebb, mellesleg kinézetre szerelem első látásra.

Egyébként köszönöm a türelmedet, nehéz egy eset vagyok. (: A csoportot meg megnézem.

2015. júl. 24. 11:43
 5/9 Beniy ***** válasza:
Nem. Nincs benne semmi konkáv, a forma ehhez elve nem hatékony, griptape pedig alig-alig van rajta, szóval csúszkálás közben csúszik mint a franc. A tail pedig számodra jóformán használhatatlan.
2015. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
azért nem baj hogy rövid mert ez egy dovnhilles deszka, és azok mindíg ilyen kicsik
2015. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beniy ***** válasza:
Figyelj már, te tudod egyáltalán, hogy mi az a Downhill? :D Nyargalj már le nekem ezzel 60km/h-val egy szép meredek úton, megnézzük, hogy mennyi bőr marad rajtad. :) Az igazi profi, Dh deszka akkor a tuti, ha szép hosszú (minimum mondjuk 40"-es), abszolút semmi rugalmasság nincsen benne (sokszor 9 réteggel csinálják, hogy merevebb legyen), a már komplett cuccokon precíziós felfüggesztés szokott lenni -bár nem kötelező-, hogy a lehető legkisebb eséllyel szitáljon be nagy sebességnél a deszka. Ez egy szimpla cruiser, gurulgatáson kívül nem sok mindenre jó.
2015. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
na figyelj Beniy én már szrintem egy kicsit többet downhilleztem nálad és aki elég jó ( ezzel nem rád célzok)az ezzel ugyan úgy le tud menni egy lejtőn mint egy longboardal lehet hogy te vagy gyáva vagy csak szinplán béna vagy hozzá de attól még nem kell elvenni mások kedvét a deszkázástól
2015. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
:D
2015. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!