Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudnám megtanulni Mike...

Hogyan tudnám megtanulni Mike Tyson stílusát?

Figyelt kérdés
Szóval bokszolok, és igazából nagyon tetszik Mike Tyson stílusa, az hogy megy előre, dülöngél, nem lehet megütni egyszerűen, minden ütés ellen kihajol, nem blokkolgat, aztán a hajolása után üt! Nem tetszik ez a mostani lábmunkás, szurkálgatós stílusom, inkább ezt akarom! Hogyan, és mennyi idő alatt tudnék erre át állni ? Erősödni is akarok, mert nem a gebék stílusa ez :) Pekk to boo a neve asszem.

2015. aug. 3. 09:25
 1/9 A kérdező kommentje:
peek to boo
2015. aug. 3. 09:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Mióta boxolsz?

Én boxolok már jó ideje, nekem is nagyütő a stílusom mint Tysonnak azaz minden ütésével arra törekszik, hogy az legyen az utolsó, ellenben például a vívókkal.

Egyrészt alkat kérdése is, hogy mi áll neked a legjobban, de annyi biztos, ahhoz hogy Tyson stílusát nyomd az ütőerőre nagyon rá kell menni. Gyorsnak kell lenni és lényegében verekedni kell. Az ellenfélnek a felörlése a cél minél rövidebb időn belül. De leginkább majd magadtól fog jönni a stílus, ami a sajátod lesz, mert nem biztos hogy neked az lesz a leghatékonyabb amit Tyson csinál, plusz ugye ő nehézsúlyú az ellenfelei is lassabbak mint kisebb súlyokban. De mindenesetre az ütőerődet növeld és kivétel a páros gyakorlatoknál, de mindig a legnagyobb ütésre törekedj és a lehető legnagyobb pustításra, így idővel jobban megerősödsz mint azok, akik csak "túlélni" szeretnék az edzést.

Egy edzés tanács. Gondolom szoktál árnyékolni, na csináld ugyanazt csak vegyél a kezedbe 2 kg-s súlyzókat lehetőleg ne legyen túl széles, hogy kényelmesen tudj vele árnyékolni. Fél éve árnyékolok így, az ütőerőm és a gyorsaságom nagyon sokat javult. De fél gőzzel ezt sem lehet, nem arra mész, hogy oké még csak ezt a párat meg tudjam csinálni, hanem úgy ütsz minden ütést mintha falat bontanál, persze ha kezdő vagy, vagy ha nem vigyázz a könyöködre, ne engedd ki teljesen mert az izületet tönkreteheted.

2015. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem az tetszik, ahogyan kihajol, aztán üt, hajolni akarok így tudni!
2015. aug. 3. 16:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor gyakorolj talpas (álló) reflexlabdával, orrba-szájba.
2015. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

gyakorolj sokat. ökölvíváson tanítanak duckingolni. Küzdelemnél megy gyakorold. Magadtól fogsz rájönni. Én is full véletlenül jöttem rá erre, nem is tudatos volt. Kihajlás jobbra közben előrelépés aztán kihajlás balra és innen egy balhorog, még erősebb is mint alapból, mert lentről húzod.

És mindig mozgásból gyakorold egy helyben szart sem ér. Lehet cselezgetni, de utcán majd jól fejbe térdelnek ha nagyon hajolgatsz. Gyorsnak kell lenni és lényegretörőnek.

2015. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tyson mondta, hogy az ütőereje a rengeteg zsákolástól javult. Szóval zsákolj sokat, meg gyakorold a bunyót. A reflex labda is jó, ahogyan már írták.
2015. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

77%-os

Még jó hogy javul a zsákolástól az ütőerőd ehhez nem kell Tysonnak lenni :D

A srác boxol ott zsákoltatják őt rendesen hidd el, amit én mondok azt nagyon ritkán csináltatják a srácokkal és nem eleget.

2015. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én thai boxoltam, ott aztán meg nem nagyon hajolgattunk el. Persze más a két sport. Thai boxnál fejen térdelnek ha lehajolsz. Boxedzésen még nem voltam, nem is nagyon értek az ökölvíváshoz.
2015. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől!
2015. aug. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!