Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért keverik a pankrációt a...

Miért keverik a pankrációt a birkózással?

Figyelt kérdés

Angolul is a birkózás és a pankráció jelentése is wrestling.Ha valaki azt mondja,hogy wrestling,mindenki a pankrációra gondol.Volt olyan,akinek azt mondtam,hogy birkózok,az meg azt hitte,hogy pankrátor vagyok.Nem ugyan az a kettő.

https://www.youtube.com/watch?v=SLZYPm8JK_s

Ezek az igazi birkózók.



2015. aug. 28. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekem nem rémlik birkózó edzésekről, hogy ököllel ütöttük volna a földön fekvő fejét...
2015. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nem.

angolul a pankráció pankration és egy fejütés nélküli mma szerű sportág birkózószőnyegen.

az eredeti görög pankrációban meg nem voltak rúgások,viszont lehetett ujjakat törni,feszíteni.

amit meg te linkeltél az mma.

2015. aug. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én birkózóként még nem találkoztam vele, maximum 1x, hogy valaki keverte volna.
2015. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal a pankráció az a birkózás egyik változata, fajtája. Gondolom azért keverik. Külföldön a pankráció sokkal elterjedtebb, mint a sima birkózás.
2015. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!