Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meddig tart egy lábfej,...

Meddig tart egy lábfej, lábszár, ököl erősítése/keményítése?

Figyelt kérdés
Harcművészetben vagy küzdősportban ahol sokat zsákolnak és harcolnak (MMA,Muay Thai, Karate, Kickbox stb.) kb. mennyi idő mire a tested megszokja az erőhatásokat? Ergó mikortól nem fáj ha teljes gőzzel püfölöd és rúgod a zsákot ? Várom a tapasztalatokat. Köszi.

2015. aug. 29. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, ezen még soha nem gondolkodtam.

Ha kezdő vagy és fáj zsákolás, akkor vagy nem szoktad még meg, vagy rosszul csinálod és azért fáj.

Amugy zsákon nem nagyon lehet felkeményíteni. Makiwarával lehet.

2015. aug. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam a makiwara a kezek(öklök) felerősítésére szolgál nekem inkább pont, hogy a lábammal van gond. Azaz amikor rúgom a zsákot nagyobb erővel az tud mocskosul fájni. Valóban nem vagyok hozzászokva mert most kezdtem, ezért is érdekelne körülbelül mennyi idő szokott lenni mire megedződik az izom vagy megvastagszik a bőr (nem tudom mi befolyásolja ezt). Az ütések nem fájnak.
2015. aug. 30. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én már az első edzésen olyat ütöttem a zsákba, hogy csak repült. 2 hónap után amikor pontkesztyűztem az edzőtársammal, nem figyeltem, kicsit nagyobbat ütöttem, aztán szegény alig állt a lábán. Nekem az öklöm sose fájt, legfeljebb a csuklóm mondja be az unalmast, bandázsolás ellenére is.
2015. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy pár hónap, esetleg fél év és átáll a csontozat az új megterhelésre.
2015. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem is a rúgásokkal van csak baj.
2015. aug. 30. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!