Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Taekwondo kezdő lányoknak?

Taekwondo kezdő lányoknak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy sportoló, csak lovagolni szoktam. Most viszont szeretnék valami olyat is csinálni,amivel akár megvédhetem magam és leadhatok pár kilót. Szerintetek mennyire való ez a sport egy teljesen kezdő lánynak? Nagyon durvák az órák? Ha nem ez, tudnátok ajánlani valamit helyette?
2015. szept. 1. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez inkább látványos, megvédeni nem fogod tudni magad vele, főleg nem egy jóval erősebb férfi támadó ellen.
2015. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A fiam járt Taekwondo-ra. Az órák másfél órásak voltak és kemények.

Ez kezdő csoport volt.

Néhány órát megnézhettünk, a mester(aki egyébként rendőr) tanította az önvédelmet is, a formagyakorlatok mellett pl.

Szerintem érdemes elkezdeni.

Valóban látványos sport, de ezzel egyidejűleg hasznos is.

Ha ez nem, esetleg thai box, kick box?

2015. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy kezdő vagy. A kezdőket nem szívatja az edző sehol (én legalábbis ezt tapasztaltam).

Megvédeni magad nem ezzel fogod szerintem, inkább az akrobatikus elemeken van a hangsúly, de hobbinak jó, ha jó a mozgásod.

2015. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!