Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Földharcot szeretnék tanulni,...

Földharcot szeretnék tanulni, de nem tudom melyik lenne a legideálisabb a számomra?

Figyelt kérdés

BIRKÓZÁS:

Híres, sportban is meg itt is mindig azt ajánlják, de nem tudom mennyire lenen ideális utcára. Főleg mivel az utcák főleg kemény aszfaltból állnak. Illetve ha két ellenfelem van nem tudom, hogy vannak-e a birkóban olyan fogások amivel egy pillanat alatt el lehet intézni az ellenfelet (törés, nagyon fájdalmas technikák, fojtás).


SAMBO:

Állítólag Pesten tanítják, de nincs róla sok infó. Van valami bóvli oldal ami ír róla e ennyi. Tudom róla, hogy nagyon hatásos Oroszországban. A birkó, a Judo, vannak benne ütések, rúgások, földre vitelek is. Eléggé összetett és brutálisnak tűnik.


JUDO:

Ha a videókra hagyatkozok azt kell mondjam, hogy mindenhol ugyanazt látom, megfogod a csípőjét, lenyomod és ráfekszel. Mindenhol, mintha csak ez az egy technikája lenne.


Van esetleg valami más, vagy valami infó hogy melyik a legkegyetlenebb, legjobb?


2015. szept. 4. 15:31
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
59%

Birkózás, judo: szinte reménytelen felnőtt kezdő edzést találni, judóból ismerem a nipponsport.hu-t aztán kifújt. Egyébként mind a kettő jó lenne.


A legkézenfekvőbb a BJJ (brazil jiu jitsu), ez kifejezetten földharcra kihegyezett stílus, és nagyon jó. Két szövetség van kis hazánkban, guglizz rá. Itt fogadnak felnőtt kezdőket is.

2015. szept. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy csak a gyerekekkel foglalkoznak egyes helyeken.
2015. szept. 5. 19:21
 3/3 aikiboxer ***** válasza:
59%
Birkózásban, judóban szinte kizárólag csak gyerekekkel foglalkoznak, mivel a versenyeredmények hajkurászása miatt ezek a sportok elqrvultak.
2015. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!