Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik kung fu irányzat...

Melyik kung fu irányzat alkalmas harcra, önvédelemre?

Figyelt kérdés

2015. okt. 11. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/172 anonim ***** válasza:
37%
A kung fu az maga az irányzat
2015. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/172 anonim ***** válasza:
50%
Wing-Tzun ,Wing-Tsun. anno EBMAS-ban toltam verseny szinten
2015. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/172 anonim ***** válasza:
33%

Egyik távolkeleti bűvészkedés sem alkalmas harcra, önvédelemre.


Menjél bokszolni.

2015. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/172 anonim ***** válasza:
37%
Egyik sem.De ha nagyon akarunk egyet találni ezzel a besorolással,akkor a Sanda alkalmas lehet rá,mert annak már köze nincsen a kungfu baromkodásaihoz,hanem egy ütős rúgós küzdősport európai edzésmódszertannal,mégis kungfunak van mondva.
2015. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/172 anonim ***** válasza:
76%
Látom nem értesz a témához, ami nem baj, a baj ott kezdődik, hogy a válaszolók sem értenek hozzá. Elmagyarázom, bro, hogy ez, hogy működik. Mindegyik harci stílus (harci stílusnak nevezünk minden harcművészetet és küzdősportot, tehát ebbe beletartozik a Karate, Box, Kung-fu és a többi) csak egy opció arra, ahogyan tudsz harcolni. Azt kell megtalálnod, ami hozzád illik, amihez van érzéked és nem kényelmetlen számodra. Az általános tévhittel ellentétben nincs olyan, hogy "jobb stílus", csak olyan van, hogy jó, illetve ügyetlen harcos! Az ügyetlen harcosnak mindegy, hogy mit tanul, megverik, aki pedig ügyes a maga stílusával, mert szereti és jó érzéke van hozzá, akkor azt nem verik meg. Amiért a Boxot szeretik, az azért van, mert nagyon kényelmes, gyorsan tanulható és egy ügyes Boxoló baromi veszélyes, de ha tudod valakivel gyakorolni a Kung-fu-t, akkor bárki ellen kiállhatsz! A Kung-fu edzések hátránya, hogy ugye nincs annyi éles harc, tehát tapasztalatot annyit nem szerzel. De, ha tudsz kivel gyakorolni, akkor simán. Én Wing Tsun-t tanulok és emlékszem az első meccseimre Boxoló haverom ellen. A legelsőt megnyertem, aztán zsinórban 5-6x-or megvert, mert több rutinja volt. :D Most meg már ott tartunk, hogy aki előbb hibázik és nem lehet előre eldönteni, hogy ki fog nyerni, mert abszolút nem stílusfüggő. Szóval, amelyik tetszik, azt válaszd és adj bele mindent.
2015. okt. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/172 aikiboxer ***** válasza:
39%

Kiemelem SűrítettLevegő hozzászólásából a lényeget: "A Kung-fu edzések hátránya, hogy ugye nincs annyi éles harc, tehát tapasztalatot annyit nem szerzel."


Ennyi.

2015. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/172 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ebbe bele lehet kötni, azonban aki ismeri a Kung-fu-t, az tudja, hogy miért van ez. Nem a hollywoodi filmvásznon történteket kell megjegyezni. :) Egy küzdősportoló ott van az éles harcban, így hamar szerez tapasztalatot és megpróbál mindig felülkerekedni, míg egy harcművész ösztönné, reflexé teszi a technikát és éles helyzetben is képes használni, mert az jön elő. A különbség a kettő tanulási módszer között nem a hatékonyság, hanem az idő. Míg egy Boxoló akár fél év alatt képes felkészülni egy meccsre, addig egy harcművészetben eljutni arra a szintre, hogy tudjál harcolni, minimum 4-5 év, bár ez is emberfüggő, hogy ki, hogy tanul. Mindenesetre igen, ha neked gyorsan van szükséged arra, hogy megtanulj harcolni, akkor én is a Boxot ajánlom, mert viszonylag egyszerű, frappáns, jól fejleszt és simán megvéded magad utcán. :)
2015. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/172 A kérdező kommentje:
Wing tsunt azt próbáltam és nem jött be, nem rám van szabva. Régebben tanultam pár évig, Chang Dung Sheng-féle shaolin kungfut is, de azóta nincsen rá lehetőségem. Xing Yi, tai ji, esetleg valami más?
2015. okt. 12. 13:40
 9/172 aikiboxer ***** válasza:
33%

"míg egy harcművész ösztönné, reflexé teszi a technikát és éles helyzetben is képes használni, mert az jön elő"


Helyesebben: ha nem gyakorlod élesben, soha az életben nem válik reflexszé, és NEM fogod tudni használni éles helyzetekben. Sem 5, sem 10, sem 20 év múlva.

2015. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/172 anonim ***** válasza:
67%
Aikiboxer, ne sértődj meg, nem azért mondom! Nyugalom! De hadd kérjek tőled egy szívességet! Arra kérlek, hogy amihez nem értesz, arról ne beszélj. Véleményed lehet, de az még mindig nem tény. Ugyan úgy működik, mint az olvasás. Ha nincs semmilyen betegséged, akkor folyékonyan olvasod most ezt és nem gondolkodsz azon, hogy most a nullához hasonlító betű melyik betű is lehet, hanem azonnal tudod, hogy az az "O". Tehát, röviden és tömören annyi, hogy nem jól tudod. Ami ösztön lesz, az úgy is fog előjönni és egy Kung-fu edzésen bizony ösztönné teszik azt. Akinek nincs rutinja két év Kung-fu után, azt nem azért veri meg egy Boxoló, mert esetleg rosszul csinálja a technikát, hanem mert nem arra számít, hogy bazeg, ez gyors és egy másodperc alatt hármat üt egy kézzel. Ha ismered a Boxot, akkor biztos tudod, hogy hiába van csak 4-5 technikája, olyan rohadt gyorsak kézzel, lábbal, hogy hogyha nem tudod, hogy te ez ellen állsz most szemben, akkor mire leesne, már te koppantál a földön. Soha nem értettem azokat, akik leszólják a Boxot a 4-5 technikája miatt, de azokat sem értem, akik úgy szidják a Kung-fu-t, hogy valójában kettő filmet láttak róla és ennyi. Igazad van, aikiboxer, hogy kell a full kontakt, azonban azt egy Kung-fu-ban csak évek után kezdik el, miután ösztönné váltak a technikák.
2015. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!