Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elszeretnék kezdeni DH-zni....

Elszeretnék kezdeni DH-zni. Tanácsok biciklihez?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne. Már évek óta érdekel DH, többször "kipróbáltam" már, de még sosem volt saját biciklim. Nem volt rá pénz. Most viszont lesz! Csak sajna olvasottak alapján nem annyi mint kéne.


Na már most szeretném tisztázni hogy nem világbajnokságra készülök és gondolom egyikünk sem egy hardcore DH-sként kezdi. Így egy kezdő biciklibe mennyit kéne befektetni?


Mit ajánlanátok?


-Használtan?

-Összerakni?

-Kezdéshez sem elég a merev vázas?

-Egy jobb mtb bicikli is jó lehet hozzá?


Szintén hangsúlyozom, hogy KEZDŐ BICIKLIT akarok nem pedig a legdurvább 1,5-2 millás full dh kerékpárokat. Tudom hogy mennyibe kerülnek és azt is tudom miért, de egyszerűen kidobott pénz lenne.


Egy ilyen pályára mi lenne pl. elég? https://www.youtube.com/watch?v=c36_jp9Nx-4



2015. okt. 27. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel a magyarországi dh-pályák, csak jóindulattal nevezhetőek dh-pályának, ezért aztán bármilyen minőségibb dirt bringa megteszi a célra... vagy pont ugyan ezen okból, mivel kevés az az ember, aki tényleg agyon tudja nyúzni a bringájár, van nagyon sok ember akinek van dh bringája, de nem tudja rendeltetés szerűen használni emiatt újszerű állapotban vannak, és ha rendszeresen figyeled a bringa hírdetéses oldalakat, ki lehet fogni csodákat... én pl tavaly vettem egy látszatra csak városban használt magellan vega-t 2004-est, kőkemény 30ezer ft-ért... újgazdag kis pö*snek fogalma nem volt, mennyit kaphatna érte, csak annyit tudott a bringáról, hogy gyerekkorában kapta... "gyerekbicikli"...
2015. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, és amúgy kiskunhalasi volt a srác... ott aztán halálra lehet zsúzni egy dh bringát :D
2015. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolót még annyival kiegészíteném, hogy attól hogy nem volt nagyon megterhelve a bringa, simán lehet rossz állapotban ha nem tartották karban. Erre a szilvásváradi pályára azért már kevés lenne egy sima xc mtb. Főleg úgy hogy kezdő vagy, mert ha komolyan gondolod és sok csőröst ugrasz, stb. akkor azért az elég nagy megterhelés. Van a közeledben valami dh pálya féleség?
2015. dec. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért itthon is leht találni hüba*meg pályákat....csak rövidek.

a dh- arcok java azért külföldre jár,ott pedig vannak pályák.


Szerintem:probálkozz ösztelóssal nagyobba móka faktora.

lehet jokat kapni félmilla alatt ez relative sok de ha mondjuk 5évig nyuzod akor évente "csak"100 ezer.

használtat nézz,hogy ne bukj akkorát ha mégis valamiért abba hagynád.

eseleg probálkozz enduro/fr bringákkal.

2016. jan. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!