Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Fegyverek? Melyik lehet a...

Fegyverek? Melyik lehet a legjobb, legmegbízhatóbb?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hátha itt van pár sportlövő akinek komolyabb fegyverekkel is volt alkalma lőnie.

Sok helyen olvasom, hogy az AK-k nagyon jók. A magyar hadsereg is ak47-el van felszerelve. Tényleg ők viszik a prímet ?


Önvédelemre nyilván nem tarthatok ilyet, de arra milyen tipúsú fegyvert ajánlanátok?



2015. dec. 6. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom mi ez az ak b**ziság. Felejtsétek már el az ak47-et, nőjjetek ki a codból. A magyar honvédség had ne legyen már jó példa, teljesen le van amortizálva, 1-2 alakulatot kivéve. Egyébként a honvédségnél nem az ak47 hanem az ak63f van rendszeresítve. A jobb alakulatoknál, akik járnak is bevetésekre mind m4 van. Sokkal pontosabb és többrétű fegyver mint sz ak47 vagy az ak63. Önvédelmi célra pedig gáz-riasztó fegyvert vásárolhatsz. A tartásukhoz nem kell engedély, a hordásulhoz már igen, ezt a rendőrségen tudod igényelni.
2015. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vadászpuskát Benelli ,pisztolyból egy Glock kompact méretűt vagy Taurus revolvert .
2015. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Hát, Honvéd, nem vagy képben! :D Régen én is ezt mondtam ám, hogy az M16, M4 az jobb, mint az AK-47, így lövöldözős játékokban mindig azom volt. De nagybátyám, papám, apám mindig mondta, hogy persze, hogy jó az M4, M16, csak ne kelljen harcba vinni.


Volt egy teszt azt hiszem 2010-ben. M4, FN scar, Famas, G36, AK-47-tel több ezer lövést adtak le éles körülményeket szimulálva (homok, por, sár, eső, víz). Mindegyik gond nélkül működött, kivéve az M4, ami összes 800 (!!!) hibát produkált. Ennyit róla.

2015. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

AK-47 pontatlansága egy városi legenda. Nagybátyám 1000 méterre lőtt vele egy picinke táblára. Alig látta, csak fehér folt volt. Nagyjából lőtt 3-at úgy rá. Egy ment mellé, egy a szélén volt, egy meg hát nem középen, de az szép találatnak minősül. Úgyhogy bizony, igenis pontos fegyver az.


Ha a magyar hadsereg használja az M4-et, akkor sz.arban vagyunk. :D

2015. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az M4 fegyvercsaládot 1994 óta használják a hadseregek, ezek későbbi változatai az m16 géppuskának. Az m16-os volt a hideg háború alatt az orosz ak47 vetélytársa. Mindkettőnek volt előnye a másikkal szemben. Az ak47 sokkal megbízhatóbb, mint az m16, lövedéke nagyobb átütő erejű. De az m16 könnyebb súlyú, és nagyobb a tűzgyorsasága, az m16 lőcsatornája becsapódás után tekervényes lesz, igy a lőt sebet nehéz operálni. Az m16 sorozatvetésnél nem mozdul el, segítve ewzzel a célzást.

Összeségében nehéz eldönteni, hogy melyik jobb fegyver, az m4-es sorozatot általában fejlettebb országok használják (Usa, Nyugat-Európa), míg az ak47-et főleg fejlödő országok (Közel kelet) használják.


Az ak47et nem lehet összehasonlítani az m4el. Az ak47 et az m16 ossal lehet összehasonlítani, ami döntetlenre fog végződni. Viszont az ak63, ak74 nem fejlődött együtt az m16 későbbi változataival, tehát egy ak63 mondjuk, nem veszi fel a versenyt az m4a1el. Ugyanis. Ha kilóméteres távolság a cél, a mesterlövész már le is szedett téged, mindegy hogy ak vagy m4 volt a kezdeben. Viszont a talsztalataim és más katonáké is azt mutatja, hogy egy épületbe való behatoláskor, szűk terepen, rossz fedezéknél eg rövidebb csövű, pontosabb fegyver praktikusabb egy hosszú csövű lomha, de strapabíró fegyvernél. Jah és amit szintén tapasztalatból tudok leírni, mondjuk egy 50km-es menetnél nem mindegy, hogy egy 4 kilós dög van a kezedben, vagy egy 2,5 kgs fegyver.

2015. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magyar Honvéd! Az AK47 és az M4 azonos képességű fegyverek!
2015. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
:) 50 év van a kettő között. Én használtam aktívan az ak63at is és az m4a1et is. Az m4 sokkal praktikusabb volt SZÁMOMRA.
2015. dec. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké. :)
2015. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Neptunus Shin Kaio válasza:
8 Méteren belül egy roncsoló kés halálosabb mint bármelyik lőfegyver, ha kellően tudsz vele bánni. Egyébként én SMG párti vagyok. Kicsi, Gyors, Kényelmes, Halálos... :)
2015. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!