Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Akik már profin űzik a Parkour...

Akik már profin űzik a Parkourt, nem törik el a lábuk?

Figyelt kérdés
Már ez csak úgy érdekelne. Mert tudtommal vannak olyan mozdulatok, amellyel elég nagyot lehet esni. Ezek hogy erősítik a lábukat? (az szerintem butaság, hogy ők a leérkezés után a guggolással csökkentik a becsapódást... Mert én kipróbáltam egy farönkről leugorva és nekem ugyanúgy kellemetlen a leérkezés... Szerintem nem csak az izom játszik ott közre..) Aki tudja, az írja le! :)

2016. jan. 28. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert béna vagy. De még a fizikát sem érted. Túl hosszú lenne és nem hiszem, hogy tanulnál belőle, úgyhogy nem írom le.


De a válasz a fő kérdésre: aki tud verekedni, azt nem verhetik meg, szerinted?

2016. jan. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eltörheti, csak nem telitalppal ugranak le a negyedikről, hanem bukfencezik egyet leérkezéskor, így vezeti el az energiákat a testéről. Lábra leugrani nem okos, még ha guggolsz is, mert, ha véletlen rosszul érkezel, akkor szétrobban a lábad. Lábra maximum kisebb ugrások után érdemes érkezni. Én így gondolom, kívülállóként.
2016. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként akik ezt csinálják, azoknak szokott lenni tornász múltja, ahol sok mindent megtanítottak.
2016. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beniy ***** válasza:

Leginkább így: https://www.youtube.com/watch?v=1iICtT7ycUs

Nem emlékszem, hogy elmondja-e a videóban, de ha élesben használod, akkor fontos, hogy a combod és a lábad alsó része között 45°-nál NE legyen kisebb a hajlásszög. Ha kevesebb, akkor az energia nagy részét ugyanúgy a lábaid fogják elnyelni, mintha szimplán csak leugrottál volna valahonnan.

2016. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld pacsi;)
2016. jan. 30. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség hogy a parkourosoknak van tornász múltjuk. Magyarországon kb. 1000 parkouros van ebből kb 30-70-en akik komolyabban csinálják és járnak ilyen meg olyan versenyekre, de ezekből 1 olyat ismerek akinek tornászmúltja van. Hihetetlen de ezek az emberek mind maguktól tanulták meg a dolgokat. A másik meg az, hogy tornász múlttal ugyan úgy nehéz megtanulni parkourozni, mert a parkournak nem is része a szaltózás.


A kérdésre válaszolva: Tudni kell a megfelelő technikát. A lényeg az, hogy nem szabad teli talppal leérkezni mert akkor a bokát törik. Figyelni kell, hogy a talppárnánk érjen le először. Az elkerülhetetlen, hogy a sarkad is leérjen de próbáljuk meg minél jobban megóvni ezt a részt. A másik meg az, hogy ha nagyon magasból ugrasz, akkor általában roll-ozni szoktunk mert így nem a lábunkba áramlik át az energia (ami fájdalmas) hanem a "gurulás" elvezeti az energiát a testünkön. De ennek is tudni kell a technikáját. https://www.youtube.com/watch?v=fWnRtgwA7As Ahogy itt is látod.

2016. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!