Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen edzéssel/-ekkel lehet...

Milyen edzéssel/-ekkel lehet egy olyan fizikumot elérni, amivel szinte minden helyzetben megállnám a helyem (utcai bunyó, késes támadás stb. ) Magyarán hogyan lehetek kemény ellenfél?

Figyelt kérdés
Gondolom egyfajta harcművészet , önvédelmi oktatás nem elég. A Krav magáról hallotam , hogy elég komplex, de nyilván ott sem tének ki minden szituációra.

2016. márc. 9. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Hat a boxolo se a box edzestol lesz izmos meg eros ugyhogy irany a terem
2016. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettlebell, saját testsúly.


Box + ju jitsu, krav maga, defendo, eskrima

2016. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet valami abban amit írtál kedves Honvéd barátom, de hány évig kéne ezeket a sportokat űznöm , hogy érjen is valamit? Egyszerre nyilván csak 1 küzdősportra lehet koncentrálni.
2016. márc. 9. 18:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam egyértelmű.

A boxot párosíthatod vagy krav magával vagy ju jitsuval vagy eskrimával vagy defendoval, amelyiket meg tudod oldani. Jó a heti 2 box edzés és mellé a felsoroltak közül egy. Ez így heti 3 edzés. Otthon mellé kettlebelezhetsz, illetve saját testúlyos gyakorlatokkal, azokat az izmokat fejlesztheted, ami az ütőerődet növeli. Így ami izom fejlődik rajtad, annak a hatalmas része bunyóban az előnyödre fog válni.

2016. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Így már értem , köszönöm
2016. márc. 9. 18:54
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Semmilyen edzéssel. Ha minden helyzetben győztes akarsz lenni, akkor álmokat kergetsz.

Ha csak nehezen verhető, akkor meg az utcai bunyót ajánlom az utcán vagy valamelyik késdobálóban. De az a rossz hírem, hogy vagy hamar elpatkolsz vagy a börtönben töltöd majd életed nagy részét. Hallottál arról, hogy boxolók agya már 40-50 éves korukban elkezd bekrepálni? nincsenek idős boxolók.


Mi értelme kemény ellenfélnek lenni, ha lerendezheted a gondjaidat másképpen is? Szép szóval, megjelenéssel vagy legális önvédelmi cuccokkal? A verekedés a leghaszontalabb dolog, ami létezik. Mit nyersz vele? semmit :D

2016. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Így van, ha pedig hallgatsz az előttem válaszolóra, akkor egy igazi csicska lehetsz egész életedben :)
2016. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van amikor erőt kell demonstrálni és muszáj odacsapni. Ha nem így teszel, akkor könnyedén te húzhatod a rövidebbet.

Persze megverhetnek, meg sittre kerülhetsz, de mi a jobb? Megvédeni magad és győztesként elhagyni a színteret vagy beijedni? Nyilván ésszerűen is kell gondolkodni, tehát ha rád ugrik egy horda ne állj le velük sakkozni, hanem odaversz egy párat gyorsan és már van is lehetőséged olajra lépni, miközben magad után hagytál egy vérző fejű taplót. Kés ellen viszont szerintem senki ne álljon le szórakozni. Ha meg okos vagy, akkor a verekedés is menni fog, mert jobban át lehet hideg fejjel látni a szituációkat, mint beijedve vagy hőzöngve, ezen pedig segít az edzés leszimulálva a küzdelmet. A sport pedig, mint önfejlesztés mindig is hasznos volt.

2016. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Így van, ha pedig hallgatsz az előttem válaszolóra, akkor egy igazi csicska lehetsz egész életedben :)"


Nem vagyok csicska, de soha nem kellett "verekednem" általános iskola 3. osztály után. Ha meg mégis lenne olyan helyzet, akkor ide a rozsdás bökőt a nyakamhoz, hogy minimum 3-man lesznek egyedül rám, ott meg aztán törölgethetem a seggemet mindenféle sporttal, egyedül a futás lenne hasznos.


Jó dolog, ha az ember sportol valamit (küzdősport is jó!), de sosem lesz verhetetlen, a túlerő vagy a balszerencse bizony megszivathatja. Ha nagyon retteg valaki az utcai támadástól, akkor inkább kerülje a kockázatos helyzeteket és hordjon magával paprikaspray-t.

2016. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor jó környéken élsz. Szerencséd van. Nem mindenki van így.

Képzett ökölharcos 2-3 ember ütései elől elbzud hajolgatni. Nem kell megvárni hogy körbeálljanak és agyonverjenek.

2016. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!