Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók! Ti melyik...

Küzdősportolók! Ti melyik stílusokat ötvöznétek utcára ha bármit tanulhatnátok és 20 évig minden adott lenne rá ( pénz, idő, jó edző)?

Figyelt kérdés

Tudom hogy gagyin sikerült megfogalmaznom, de lényegében ez érdekelne. Szerintetek mik azok a küzdősportok amiket ha ötvözünk akkor a leghatásosabb az élesben az utcán ?

Mondjuk ha lenne 20 évetek bármit tanulni. Tekintsünk el a pénztől, meg a rossz edzőktől. Ti mivel töltenétek ezt a 20 évet ha bármit választhattok és az utcai hatékonyság a cél.



2016. ápr. 3. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha ez a cél, és tényleg minden körülménytől eltekinthetek, akkor 18 évesen jelentkeznék a francia idegenlégióba, 5 év aktív szolgálat után jelentkeznék a 2rep desszantos alakulatba ugyanitt, majd ha mondjuk másodjára harmadjára átmennék a rostán, akkor taktikai koordinátornak jelentkeznék majd 2 év szolgálat után REG.4-A századjába jelentkeznék (ez foglalkozik a különösen veszélyesnek nyílvánított célpontok lilvidálásával, az esetek durván egyharmadánál késsel vagy pusztakézzel kell végrehajtani az akciót a körülmények miatt). Ha minden összejött 10 év telt el. 10 évet végigharcolnék észak-afrikában és a közelkeleten. 2x hosszabbítanék.

AMENNYIBEN MINDENT TÚLÉLTEM:

38 éves vagyok, a fájdalomküszöböm olyan magas hogy előbb ájulok el egy sérülés fizikai következménye miatt, minthogy komoly fájdalmat érezzek. A késsel és testemmel a hozzávetőlegesen 180 éles bevetésem alatt ( 10 év a reg4a-nál körülbelül ennyi éles bevetést eredményez) durván 50-60 embert öltem meg. Az állóképességem élsportolói szinten mozog.

Egy ilyen embernek ( aki már nem is ember, hanem egy gép) nem nagyon akad ellenfele. Ilyen tudást nem adhat semmilyen edzés a ringben, semmilyen sparring, mivel az ellenfeleimet nem kiütöttem, vagy kipontoztam, vagy lekopogtattam, hanem megöltem. Mivel 10 évet sikerült túlélnem megtanultam azokat a technikákat amiket a kiképzés alatt belémvertek mester fölötti szinten. Nem dinamikusan, hanem automatikusan tudom használni őket, ezért a reflexszerűség miatt a másodperc törtrésze alatt tudom az ellenfelem torkát izületeit, idegpályáit támadni. Ilyen ösztönös tudást csak úgy lehet megyzerezni, ha az ember nem az első helyért vagy a bajnoki címekért, hanem az életéért küzd éveken át. Ez pedig napjainkban csak háborúkban és az illegális bunyókon lehetséges.

2016. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

( 12 évet thai-boxoltam, világkupát és magyarbajnokságokat nyertem )

Boxolnék, mert sokkal hatékonyabb a thai-boxnál az utcán.

Ha ötvöznöm kéne valamivel akkor az a brazil-jiu-jitsu lenne, mert abban is vannak dobások, álló fogások, de igazából a nagyja földharc, amit nem érdemes utcán csinálni mert jól megfognak rugdosni ha többen vannak)

2016. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld. Magyar Honvéd válaszát különösen érdekes volt végigolvasni.
2016. ápr. 3. 17:56
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Első válasz nagyon tetszett, én ennél amatőrebbel szolgálhatok.:D Birkózással és boksszal kezdenék, birkózást végig megtartanám a 20 év alatt, bokszot 8-10 év után thai-bokszra cserélném, ill. elkezdenék bjj-zni, mondjuk 5 év birkó után, a birkó mellett. Rendszeresen lejárnék a legjobb hazai MMA edzésekre, hogy "összeálljon" a sok tanult anyag. Az ország legjobb Kali mesterétől késharcot és botharcot tanulnék, egy jó krav maga edzőtől pedig elsősorban taktikát, klasszikus önvédelmet. A lőfegyveres részt kihagyom, mert nem értek hozzá, ami Detroitban valszeg az életembe kerülne, de tegyük fel, hogy a magyar utcákra készülnék.:)
2016. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Jogos az első válasz,de azt ne felejtsük el,hogy ha afrikai bevetésekről van szó,ott a katonák 90%a gyerek.8-12 éves kis srácok kalasnyikovval.Ezért az 50-60 megölt emberből 30 gyerek.Az ilyenek miatt a légiósok nagyrésze alkesz,vagy drogos.De persze ez nem változtatna azokon a tényeken amik le lettek írva a hatékonyságát illetően egy ilyen embernek.

A hétköznapibb válasz a kérdésre.Öt év box,utána mellé 3-4 évig egy önvédelmi rendszer 3-2 edzés arányban,ezután box és késharc edzés.

2016. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

ThaiBox-box edzés 10 évig majd újabb 10 év bjj éa birkó.

Mellé heti 1x mma és krav maga.

2016. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5 év savate + késharc (pl: kali), utána 15 év defendo + lövészet.


Na ez már elég lenne önvédelemre.

2016. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Box végig és az utolsó 8 évben krav maga vagy defendo. Szerintem azért nem jó amit honvéd ír, mert ezek mégis milyen emberek ? Gyilkolnak oké hogy ők győznének de akkor is. Ez minden csak nem harcoshoz méltó.
2016. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Gyilkolnak oké hogy ők győznének de akkor is. Ez minden csak nem harcoshoz méltó."


Tévedsz, pont hogy ők az igazi harcosok. Harcosnak az nevezhető aki ténylegesen élet-halál harcot vív, rendszeresen és azokat túléli. A küzdősportoló az nem harcos, az "csak" SPORTOLÓ igazából.

2016. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
Nem kevernék semmit, egy Choy Lay Fut elég bármi ellen.
2016. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!