Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ezen önvédelmi rendszer...

Ezen önvédelmi rendszer valóban hatékony vagy ez is csak a pénzlehúzásról szól?

2016. jún. 2. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
f4szom, ha ennyire féltek a leúzástól, akkor miértk nem valami olimpiai sportot csináltok, nem mindenféle hókuszpókusz videókat iderakni...
2016. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ami a promóvideók alapján tetszik benne:

- védi a fejet, ami fontos

- a mozdulatok nem helyigényesek, tehát egy kocsmai harc során kivitelezhető a dolog.


Azt viszont nem tudom, hogy ez a könyök támadás mennyire parktikus. (mármint fájdalmas az ellenfélnek, az biztos, de ökölnél is megkeményedik a kézen a bütyök, és fel sem veszed már a sérülést, de ott a kezed folyamatosan használod).


Azt nem tudom neked megmondani, hogy ez mennyire szól a pénzlehúzásról, de tapasztalatim és nezetem meg tudom veled osztani.

Vannak különböző harcstílusok, pl. karate taekwon-do, ju jitsu, judo, kung fu, muay thai, kraw maga... stb. Itt harcművészeten belül is léteznek több stílusok. Tehát változatos a felhozatal. Én egyiket sem mondanám jobbnak vagy rosszabbnak a másiknál. Inkább egyéni igényekre szabott, hogy kihez mi áll közelebb.

Ezek a harcrendszerek alkalmasak egy bizonyos edzettség és jártasság után arra, hogy önvédelmi célokat is betöltsenek. Viszont ami nagyon befolyásol, az a hely, az adott klub.

Itt én Magyarországon azt látom, hogy harcstíluson belül is, teljesen más a színvonal két klub között. Van ahol erős és színvonalas az oktatás, és van ahol csak elszórakoznak, mozognak egy kicsit az emberek. Van olyan mester aki szívvel-lélekkel és kellő szakértelemmel vezeti a klubot és van ahol csak a lelkesedés nagy a mesternél.


Akkor mégis hogy ítélje meg az ember, hogy jó-e az adott oktatás színvonala?

Erre nekem vannak szempontjaim. Az első amit meg lehet figyelni, az az óra félépítése. Kellő időt szentel az edző a bemelegítésnek, majd fokozatosan terheli a tanítványokat. A küzdelem sem olyan, hogy bele-bele kezdünk ebbe-abba, hanem mint a lánc, egyik fűződik a másikba, így követik egymást az óra részei. Aztán van a nyújtás, ami szintén fontos. Ha ez stimmt, akkor jön a kövi amit nézek, hogy ne csak technikai oktatás legyen az óra alatt, hanem erősítés is. Ez elkerülhetetlen ahhoz, hogy bírd szusszal a krízis helyzetet. Kellő izom nélkül nem megy a harc. Ha ezt a részt elbagatellizálják (ahogy a női önvédelmi tanfolyamokon szokták), akkor a technikai tudás semmit nem fog érni, mert nem lesz az ütésedben kellő izomerő.

Mindenféle harchoz 2 dolog kell: edzettség és begyakorlott mozdulatok. Nem a technika megtanulásával lesz valaki jó harcos. A folyamatos évekig tartó gyakorlás azért kell, mert éles helyzetben nincs idő arra, hogy végiggondold, a következő lépésedet. Helyette a tested ösztönből fog reagálni, mert 1000x elgyakoroltad. Egy pillanatig nem kell majd morfondíroznod, milyen lépést tegyél és mekkora erővel, mert begyakoroltad, és a tested tudni fogja mit kell tenni.


A másik amiről megismered, ha lehúzás csak az egész, hogy olyan dolgokba elvárják, hogy pénzt fektessél, ami nem indokolt. Pl. ha nincs egyenruha, mégis elvárás, hogy a harcstílus speciális logóval ellátott mackó alsójába edz, az sanszos, hogy a birkabőrt akarja lehúzni rólad.


Ennyi tapasztalatom, meglátásom van a dologgal kapcsolatban. Menj el, figyeld meg, az órát, aztán majd eldől.

2016. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik !
2016. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez a spanyol cigányok által kidolgozott kfm.

már én is nézegettem 6-7 éve,de németországban van legközelebb edzés.

2016. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én nem tudom de huzz be az 1 iknek egyet utána meglátod hogy hasznos e
2016. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!