Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Bokszban hátrány, hogy alacson...

Bokszban hátrány, hogy alacsony vagyok?

Figyelt kérdés
170 cm magas vagyok 18 éves.Szeretnék elkezdeni egy küzdősportot.Régebben kicsit bokszolgattam,de nem rendszeresen,mert másik városban volt az edzés.Heti 1x néztem le kb 7-8 hónapig.Viszonylag jól ment.De ha jönne egy sokkal magasabb ellenfél,sokkal hosszabb végtagokkal,nem lennék ellene hátrányba?Ismerek egy 210 centis embert,annak el sem érném az állát.Inkább jobb lenne pl.a birkózást választani?Mert egy 210 centis embernek is el lehet kapni a lábát és földhöz vágni,de bokszban szerintem hátrány ez az alacsonyság.Vagy esetleg kickbox vagy thai box?Mert ott van rúgás,lábbal könnyebben elérem.Meg gyúrok,hogy minél nagyobb legyek.Szeretnék nehézsúlyú lenni

2016. jún. 16. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Mike Tyson meccseit nézd meg.
2016. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nehézsúlyú 170 centivel?

aztán miért nem jó neked a 70-75 kiló?

vagy már elfogytak az ellenfelek a súlycsoportodban vagy mi?

2016. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert a nehézsúlyúak a legerősebbek.Nem akarok versenyezni.De utcán is pl.egy 100 kilós embernek nagyobb esélye van,mint egy 60 kilósnak.

Nézd meg pl.Igor Vovchanchint 173 cm 105 kiló volt nehézsúlyban.Mondjuk nekem olyan 85 kg elég lenne,nem akarok dagadt lenni

2016. jún. 16. 21:53
 4/5 aikiboxer ***** válasza:

Valamennyire hátrány, mert rövidebb a karod, de csak hogy tisztázzuk: te NEM vagy kirívóan alacsony. Vannak 160 cm alatti sikeres versenyzők is!!!


Az alacsonyak máshogy harcolnak. Belharc, ducking, test-támadás – ezeket kell gyakorolni. De egyáltalán nem gond, hogy alacsonyabb vagy kicsit az átlagnál, számos nagyon jó boxolót ismerek a te magasságoddal.


A rúgós stílusokban még több hátrány, mivel a lábad is rövidebb. :)

2016. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha képzetlen ellen bunyózól hiábanehezebb tőled, megvered, képzettnél más, de tudod a nagy súly hátrány is, meg képzett amúgy se kötekszik.
2016. jún. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!