Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik győzne dulakodásban/bir...

Melyik győzne dulakodásban/birkózásban?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,hogy van 2 ember.Az egyik 195 cm magas és 120 kg.Egy nehézsúlyú ember.Tehát simán csak nagy és ezáltal erős.A másik 170 centi,76 kg.Erőemelő és nagy izomtömeggel rendelkezik.Felhúz 210 kilót,beleguggol 165 kilóba,fekve kinyom 115 kilót,fejfölé kinyom 80 kilót.Melyik lenne az esélyesebb?A kisebb egyszerűen erősebb,de elég lenne ez a nagy súlykülönbséghez?

2016. júl. 18. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

1. 170 centi 76 kilósan milyen izomtömeggel rendelkezik ? Ahhoz, hogy képes legyen 210 kilót felhúzni, legalább 90 kilónak lennie kellene, az izmok ugyanis nehezek, sokkal nehezebbek mint a zsír...

2. 120 kilós ember, az még nem jelenti azt, hogy erős, csak azt hogy nagy. Vastag a karja, mert tele van zsírral, de mivel azt írtad, hogy simán csak nagy, gondolom nem Fekete Laci tipusú "izom a háj alatt".

Ezzel meg is válaszoltam, a 76 kilós nem létezik, úgyhogy a 120 kilós győzne, annak ellenére, hogy nem erős.

2016. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkét fél képzetlen a bunyóban (tökmindegy, hogy az egyik crossfittezik, streetworkoutozik vagy testépít), akkor a nagyobb nagyobb ember nagyobb eséllyel indul.
2016. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.Én 18 évesen 167 cm magasan 70 kilósan képes lennék belehúzni 185-190 kilóba.68 kg voltam,amikor 145-be 9-et húztam,ami kb 185-ös max húzásnak felelne meg.Lehet van több is.Szóval nem hiszen,hogy 76 kilósan nem lehetne belehúzni 210 kilóba.


Tehát,ha képzetlenek,mindegy hogy a 76 kilós jóval erősebb,attól még a nagyobb győzne?Ha egyforma képzettek lennének,akkor melyik győzne?Vagy akkor tegyük fel úgy a kérdést,hogy melyik fizikumnak lenne nagyobb esélye egy súlycsoportok nélküli birkózó gálán?

2016. júl. 18. 20:06
 4/7 aikiboxer ***** válasza:
Az akinél fegyver (legalább egy toll) van.
2016. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A súly sokat számít, még akkor is ha annak a +30kgnak csak a fele izom. Ha mindegyik képzetlen az azt jelenti, hogy ugyanannyira képzettek.
2016. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom régi kérdés,de nem baj.A súly szerintem nagyon sokat számít.Én judozom,és volt,hogy földharcoltam fehér övesen olyan ellen,aki már 7 éve csinálja,és győztem,mert 30 kilóval nehezebb voltam nála
2017. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De attól még fizikálisan lehetett gyenge,hogy 7 éve csinálja.

De akkor ha valaki 120 kiló tiszta zsír,erősebb csak a súlya miatt egy szálkás,izmos embernél?

2017. febr. 13. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!