Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék valamilyen harcművés...

D.V.Veronika kérdése:

Szeretnék valamilyen harcművészetet tanulni de foggalmam sincs hogy hívják azt ami: nőknek is megy, nem a testméret vagy izomzat a lényeg, budapesten is végezhető. Mi ennek a neve?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami olyat ahol a test gyenge pontjait, mint valami chi blokkolást végezni. Alacsony vagyok és lány, de folyamatosan sportolok így az állóképességem és izomzatom is rendben. Mi lehet ennek a neve?

2016. aug. 28. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Több ilyen van. Pl :

Aikido - a támadó lendületét használja. Ez inkább sport mint önvédelem és nem tanít támadni.

Krav Maga - itt jól jön az erő is, de gyengébbek is járnak és nők is. Ez nem sport. Nincs benne semmi sport szerű. Ez romboló és támadó eljárások ismeretének rendszere, egy harc rendszer. Az ellenfél hatástalanítása révén önvédelemre is jó.

Muaythai - ez kifejezetten előnyös nőknek. Itt azt tanítják hogy rúgd szét a másik seggét. Szó szerint!

Wing tsung - nőknek lett kitalálva egy nő által (legalább a legendák szerint) , és Bruce Lee neve is ehhez a sporthoz kötődik. Nagyon közeli harcra lett kiélezve. Gyorsaságrs, pontosságra és "lazaságra" épít, nem az erőre.

Tae Kwon Do - rúgások és a disciplinára épít. Ez nagyon népszerű, ezért könnyen találni csoportokat.

Jiu Jitsu - ez inkább birkózáshoz áll közelebb, akár a Judo, azaz föld harcra lett kifejlesztve. Feszítő, lefogó mozdulattal, teszi tehetetlenné a másikat. Elég technikás és erős ellenfél ellen is hatásos, ha sikerült közel jutni. MMA-n is látni ezeket a fogásokat. Sajnos 1-v-1 esetén jó csak. Mondjuk könnyen lehet vele ízületi sérülést okozni. És mivel Magyarországon nincs önvédelem jogilag, ezzel jól be lehet fürdeni. Valaki rád támad, lefogod, kificamodik válla egy és mész a börtönbe 8 napon túl gyógyulót okozás miatt.


Nézz néhány videót az említett témákban, hátha megtetszik valamelyik.

Mindegyik van Budapesten.

2016. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Wing Tsun akár (mi az a Tsung?!!? Ilyen is létezik? Azt hagyjad akkor, inkább), de ha már Wing stílus, akkor Wing Tzun. Ott jobban megtanulsz harcolni.


A Muay Thai szintén nagyon jó, de nem a seggszétrúgásra megy... sőt, a rúgás az számára csak egy dolog, amúgy a könyök és térd támadások jellemzik a stílust.


Jiu Jutsu szintén nagyon jó, ugyanis fogásokra, dobásokra, rántásokra fókuszál, emellett állóharcban is erős. A Birkózástól nagyon messze van...


Én ezeket ajánlom, ezek elég jók, persze a többi is, de ezek így garantáltan, ha tényleg tudod őket használni.

2016. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Felejtsd el a fenti kettőt.

Két válaszoló ti végtelenül nem értetek ehhez a témához.

Gondolom nem is sok utcai szituban voltatok.

Pusztakezes harc utcai önvédelemnél csak akkor ajánlott ha erősebb vagy az ellenfelednél, jobb a technikád, jobban képzett vagy és számos pusztakezes harc szempontnak megfelelsz és kiváló vagy.

Mi a lényeg, hogy utcán megvédd magad? Az, hogy jobb legyél mint a másik, utcán egy ütésed van maximum kettő és végezned kell az ellenfeleddel. A bűnözők rendszerint többen vannak, nincs idő sem földharcolni, sem pötyögni. Egy kemény ütés az állcsúcsra vagy a halántékra erre van idő, és ezt stressz alatt az ellenfél mozgása közben kell véghezvinned miközben még figyelned kell a környezetedre is. És halál pontos ütést kell mérned valamelyik kiütési pontra. Erre csak az képes, aki jobb az ellenfelénél, és keményebb, nagyobb erősebb, felkészültebb, stb. Ha egy kis darab nő vagy ne akarj utcán embereket pusztakézzel hatástalanítani, mert nem sok értelme. Ha megtanulsz mesterien egy küzdősportot, akkor is csak a bünőzőknek egy kis hányadával fogsz tudni megbírkózni. Persze ez nagyban is így van, én 85 kilós ökölvívó, birkozó és önmvédelem szakértő vagyok, és tudom, hogy van oylan ellenfél, aki jobb nálam, de az a populáció 0.01%-a aminek igen kicsi az esélye, hogy pont engem akar majd elkapni. Én megtehetem, hogy kiütögetem az ellenfeleimet, de egy 50 kg-os nő nem teheti meg. Egy 50kg-os nőnél a populációnak mondjuk az 50% erősebb. Magyarán mellékúton kell megközelíteni ezta témát. Önvédelmi fegyverek, Kés, gáz-riasztó, gázspray, sokkoló, és ezek mellé kell olyan mondjuk krav magán vagy más önvédelmi edzésen megtanulni, ahol "tiltott" technikákat alkalmaznak, pl. tökönrúgás, szemkinyomás, ujjtörés, stb. És ezek mellé a kondiciódat minél nagyobbra növelni, tudj futni sokat, gyorsan, tudj mászni akadályokat leküzdeni, stb.

2016. aug. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Juuuj, beszólt a hármas, mint önvédelem szakértő és hülyeségeket beszél. Nagyszerű. Tehát már itt járunk, hogy kiadjuk magunkat valaminek, amik nem vagyunk, aztán úgy nyilatkozunk, mert nagyobb hangja van akkor annak, amit mondunk. :) Vicces. :)


Noha én nem sokszor verekedtem utcán, 1-2 alkalom volt, hogy a Wing Tsunt használtam kezdőként és prímán működött, köszönöm szépen, hármas pedig jól keni az utcai harcot könyvből, engem viszont ugye Muay Thaios barátom tanított, aki utcán nőtt fel. És az igaz, kedves hármas, hogy egy aljas támadás utcán egy jó dolog, pont erről beszélt a szerb Kung-fus, hogy ezt is csak Kung-fu edzésen tanulta meg, mert ott edzik fel úgy kezet, hogy egy tenyeressel be tudta fejezni egy nála nagyobb és erősebb elleni harcot és tudta, hogy a Kick Boxos múltjával nem menne ott semmire.


Mi kell ahhoz, hogy meg tudd magad védeni? Az edzésen kemény csontozati és izomzati edzés kell, a technikák levegőben való gyakorlása, páros gyakorlatok és a végén full kontakt csak egy fogvédővel és egy kicsi MMA kesztyűvel. Aztán szevasz. És fejütések, tökrúgás, minden lehet. Ott megtanul az ember harcolni úgy, ahogy azt kell.


Beszéltem egy Magyarországon Wing Tzunt tanult emberrel, ő is mesélte, hogy utcai körülmények között a haverja is ő is kiválóan tudja használni a stílust és mindenkit összevernek utcán. Kapnak ők is, de ennyi kell. Ez egy lényeges különbség a nyugati és keleti stílusok között, hogy a nyugati belemegy az adok-kapokba, míg egy keleti annyira nem.


No, hármas, ez a valóság. Nem mondtál sok rosszat, de nem sok jót se. Senki nem fog Jackie Chan módra egyszerre 10 ember ellen harcolni, de nem is ez volt a lényeg. Aki jártas egy harci stílusban, megtanulja azt használni, az meg tudja védeni magát. Ennyi.

2016. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Sűrítettre ne hallgassatok, egy 17 èves gyerek!!
2016. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lényeg ezek alapján már van vslasztast
2016. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt kicsit igazat kell adnom sűrített levegőnek, de ugyanakkor a birkozó, ökölvívó 85kgs önvédelem-szakértőnek is :)


Ugyanis a jó bunyóhoz, legyen az utca vagy ring, szükséges hogy mind a tested mind az elméd fel legyen készülve a harcra.

Ki kell hogy legyél egy minimális szinten keményítve, hogy ne neked fájjon jobban ha ütsz vagy rúgsz, de ugyanakkor utcán senkit nem érdekel, hogy szabályos suplexel, seionageval, jobb horoggal, csuklópörgetéssel áttalmatlanítod az ellenfeled.


Egy ilyen termetű nő is bátran elkezdhet bármilyen küzdősportot, harcművészetet, edzésformát, de sosem ajánlané neki mást utcára, mint egy jó gázsprayt. Egyszerűen reálisan nincs esélye utcán máshogy megúszni. És nem érdekel, hogy melyik boxbirkó vagy kungfuharcos nem ért ezzel egyet. Ez így van. Aki egy kistermetű nőnek nem egy gázsprayt hanem valamilyen stílust ajánl önvédelemre az hülye.


Persze a spray nem zárja ki hogy csináljon is valamit, de ettől függetlenül reálisan nézve nincs más esélye. Az hogy egy 50kgs nő 2 lucky punchot adjon a 2 120kgs kancigánynak akik körülállják, gyakorlatilag lehetetlen. Bármekkora önvédelem szakértő is írja ennek az ellenkezőjét.



Egyébként a jogi hátérről annyit, hogy ha éjszaka vagy csoportosan rádtámadnak, le is lőheted a támadólat, már ha van engedélyed a lőfegyvered viselésére. Sokat változott ilyen téren a jogszabály, szerencsére jó irányba.

2016. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen minden válaszadómank!

Gázspray-em van már régóta, eddig 1x se kellett elővenni, hálistennek.

:D

2016. szept. 2. 12:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért van olyan nő aki összecsomagól egy csávót lazán, az ilyen 80-100 kg os küzdősportolók
2016. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ha a kérdező egy agyonkokszolt 80kgs ufc bajnok lenne, gondolom nem itt kérdne önvédelmi tippeket.
2016. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!