Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik karateág a legjobb?

Melyik karateág a legjobb?

Figyelt kérdés

Szertnék karatét tanulni, de nem értek hozzá, hogy melyik a legjobb.

Olyan agat keresek, amiben számít a gyorsaság, reflex, rúgás támadás,( védekezés) és vannak benne jó trükkök.

15/L

Előre is köszi a válaszokat!!



2016. aug. 31. 10:10
1 2 3
 1/22 aikiboxer ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy legjobb karate. Jó meg rossz edzők vannak mindegyik stílusban.


De ha már legjobbat kell keresni akkor a legjobb a "sportkarate" azaz a kick-box. Mivel ebben van rendes védőfelszerelés, emiatt full contact küzdelem (és fejre elsősorban, nem úgy mint a kyoban), valamint a kéztechnikája hatékonyabb mint a tradicionális karatéké.

2016. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Aikiboxer igazat szólt, de igazából a Goju-Ryu Karatét tartom én a "legjobbnak". Az elég durva, ráadásul van full kontakt edzésen.
2016. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Egyvalamit tisztázzunk! Kick-boxot anno valakik valamiért "sport karatenak" mondták, attól még nem karate. Nem véletlenül lett a neve kick-box.


Karate az karate.

2016. szept. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 aikiboxer ***** válasza:

Ezért is tettem idézőjelbe. Koncz-Galambos-Kira klasszikus őskönyve "Karate, sportkarate" még egyben tárgyalja a kettőt, az első rész a karate a második a kick-box, de igazad van.

[link]


Másfelől a kick-box optimalizálta a stílusokat, mindenből kivette azt ami jó: a karatéból a rúgásokat, az ökölvívásból meg az alapállást, mozgást, kéztechnikát, védőfelszerelést, és így lett belőle egy komplex stílus. Valóban nem karate már a szó klasszikus értelmében.

2016. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Goju-ryu karatét ajánlom én is. Hasonlóan az előző kommentelővel egyet értek. Illetve még a Wado-ryu karatét.
2016. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Karateban nincsen öv feletti és köríves rúgások! Szóval melyik rugást is vette át a karateból?


Még mindig nem tudom, ki és mikor kezdte sportkaratenak nevezni a késöbb kick-box nevet kapott sport. Megmondom őszintén, a kyu és dan fokozat sem tudom mikor alakult ki náluk.

2016. szept. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 aikiboxer ***** válasza:
Akkor a mawashi geri jodan mikor került bele a karatéba? Mindegyik mai "tradicionális" stílus tartalmazza. De amúgy jogos, hogy a fejrúgások versenyen, ringben érnek a legtöbbet.
2016. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy tradicionális karate sem tartalmazza a jodan mawashi gerit. :) Nincs egy olyan kata sem amiben lenne. :)


Renrakukban már van, de az már sport.


Akkor jöttek be, mikor elkezdett a karate sport lenni. 50-es évek közepe vége fele talán.


Karateban az összes rúgás megállító vagy befejező mozdulat, és mindegyik öv alá megy.

2016. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 harcász ***** válasza:

Minden tradícionális karate stílusban van öv fölé rúgás. Ha nem lenne, akkor az a stílus már kihalt volna, nem lenne hatékony. Valamilyen szinten a tradícionális karate stílusok mindig is versengtek egymással, a Goju, Wado, Shito, Shotokan, Kyokushin, olyan nincs, hogy az egyikben nincsen öv fölé rúgás... Van olyan rúgás, amit nem is tudsz öv alá leadni. Kakato geri pl. Ugró rúgások. Akármelyik tr. karate edzésre bemész, mindenhol rúgnak fejre, még Okinawa-n is, ahol aztán ragaszkodnak a gyökerekhez.


A KÉRDEZŐnek pedig azt ajánlom, hogy meg kell nézni ott, ahol laksz, milyen edzések vannak, kik az edzők. Beülsz megnézni mindegyiket, amelyik a legszimpatikusabb, (stílus, közösség, a Mester), azt kipróbálod. Nekem az elmúlt 12 évben 10 Mesterem volt és 9 stílust csináltam. Most is hármat egyszerre, szezonban max. 6 edzésem van egy héten. Érdemes próbálgatni, többet megnézni... :)

2016. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
harcász! Persze, hogy van, tanitják, gyakorolják az öv feletti rúgásokat. Mi is tanultuk, tobiból is vizsgáztam anno. Ezzel csak annyit akartam mondani, szépnek szép meg látványos meg miért ne ha fejlődik a karate, de akkor sincs egy tradicionális karateban pl fej rugás. Általad említett kakatonak sem fej a végcélja. Az csak a lendítés és onnan való visszahúzás, majd keményen sarokkal lent csattanni. Tobik meg, szigoruan csak az én véleményem, szerintem állóképesség miatt tették be az edzésbe, de egyetlen egy kata sem tartalmaz ugró, pláne nem ugró pörgő csáknorisz rugást. Még mindig a tradicionális karateról irtam. Persze, a hálivúd karate stilusban benne van, mert szép meg látványos, de semmit nem ér.
2016. szept. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!