Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 4 éves kisfiamat szeretném...

Sheron1111 kérdése:

4 éves kisfiamat szeretném beiratni judora vagy shaolin kung fu-ra. Mi a különbség? Melyikben tudja fejleszteni az önismererét önuralmát? És a való világban melyiket tudja alkalmazni vész esetén?

Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 07:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
100%

A sport mindenképp hasznos!

A küzdés, a mozgás, a vereség elviselése v. a győzelem. Ha van rá lehetőség mindenképp, persze kényszer nélkűl.

2016. szept. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
72%

korai.


Kungfut en 10 eves kor alatt nem ajanlom, sot semmilyen olyan kuzdosportot ahol van utes meg rugas.


A judo az megfelelo lenne kezdesnek, de 5-6 eves kor alatt oda sem veszik be (legalabbis komoly helyen, ahol igen azt kerulni kell szerintem) de azt sem ajanlom 6-7 eves kor alatt. 4 evesen egyszeruen tul kicsi hozza, es sok lenne a kudarc is, ami egesz eletere elveheti a kedvet ezektol a sportoktol. Onfegyelemre nevelesre viszont kivalo.


Onvedelemre komoly utcai szituacioban pedig egyik sem alkalmas, sot igazabol egyik kuzdosport sem az. A kuzdosportok kiemelten epitenek az ellenfel tiszteletere, a szabalyrendszer betartasara, a serulesek elkerulesere. Ez mind hatrany egy utcai konfliktusban.

2016. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 aikiboxer ***** válasza:
73%

A judo, birkózás a legjobb gyerekeknek (egészen 10-12 éves korig, amikor már érdemes ütős sportokra is vinni a gyereket például ökölvívásra)!!!! Egyrészt szuperjó sport a judo, másrészt nagyon hasznos az egészség szempontjából, harmadrészt meg jóformán csak ezt tudja suliban használni, hiszen csak nem fogja valakinek az orrát kajakra betörni... Szóval a judo vagy birkó a lehető legjobb ötlet!!!


Az én gyerekeim 3 éves koruk óta judóznak szóval nem értem mi az, hogy ne vennék be a 4 éves gyereket. Nálunk van kisovis csoport is.

2016. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 aikiboxer ***** válasza:
54%
Ui: a "való világban" meg a judo az egyik leghasznosabb dolog amit tanulni lehet. Bár nem tudom, gyermek vagy felnőtt korra érted-e a való világot, de -- suliban egyértelműen a birkózók, judósok a császárok; felnőtt korra meg (ha nem hagyja abba), borzasztóan erős önvédelmi alapokat ad.
2016. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
0%

En a valo vilagra azt ertem hogy megtamadnak az utcan olyanok akiknek ez mindennapos tevekenyseguk, gatlastalanok, esetleg fel vannak fegyverezve.


Az iskolai cicaharcot en leszarom, az nem tema.


Nem tudom a kerdezo melyikre gondolt. De az iskolai "onvedelem"tol egyebkent is eltanacsolnek mindenkit, mert komoly baj lehet belole, es akkor nem igazan szamit hogy ki kezdte.

2016. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
37%

Na most egy 4 éves gyereket küzdő sportra nem ajánlom mert túl kicsi hozzá. Ahogy az előttem írok is mondták.

És az hogy önvédelmi célból iskolába használja még inkább elítélem mert aki sportol (küzdősport) tudja jól, hogy a tudását nem használhatja fel egy iskola i konfliktusnál illetve utcán mert abból nagyobb baj is lehet.

Való világban ha megtámadják meg próbálja elkerülni a támadást , verekedést , problémát.

Én már egy ideje sportolok és tudom jól magamról hogy egy bevitt ütés is lehet halálos egy olyan embernek aki nincs ennek a "tudásnak" birtokában...

Szóval ha csak ezért akarod a fiad be íratni felejtsd el.

2016. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Andi80018 ***** válasza:
Miért nem íratod be tornára, úszásra? Ezek jó hatással vannak a pszichére, immunredszerre, idegrendszerre. A koncentrációra is jó hatással van, ami jól jön oviban is, később a suliban is.
2016. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 aikiboxer ***** válasza:
73%
Nekem 2 fiam van és igenis fontos, hogy egy fiú a suliban megvédje magát. Ti nem voltatok kisfiúk? Mi rengeteget verekedtünk, és igenis számít ha a gyerek tud birkózni/judózni, mert őket nem meri megtámadni senki. Nekem ennyi elég is, ne csesztessék a gyerekemet. Például mert az egyik szemüveges, és a szemüvegeseket a legtöbb gyerek áldozatnak tekinti.
2016. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
23%

"és igenis fontos, hogy egy fiú a suliban megvédje magát. Ti nem voltatok kisfiúk? Mi rengeteget verekedtünk, és igenis számít ha a gyerek tud birkózni/judózni, mert őket nem meri megtámadni senki"


ez igen primitiv hozzaallas.

2016. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Andi80018 ***** válasza:
55%
Ez igaz, viszont nem minden típusú gyerekre érvényes ez, hogy csúfolják. Pl az én gyerekem 5 éves, fiú, de nem szokták csúfolni, vagy ha igen, simán neki megy, nem ijed meg. Jó dolog egyébként a küzdő sport, nem mondom, de más sportot is ki lehet próbálni, lehet nem is akar ilyenre járni. Több fajta sportra is el lehet vinni, nem minden gyerek azonos beállítottságú.
2016. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!