Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tátra túra: Hossz: 24 km,...

Tátra túra: Hossz: 24 km, szint: fel 1200 m, le 1400 m, kalauzidő 8 óra. Vajon mennyire nehéz ez egy totál kezdőnek és melyik a legolcsóbb bakancs amivel érdemes benevezni?

Figyelt kérdés
Milyen felszerelések fontosak még hozzá?
2016. szept. 22. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én acélbetétes bakancsban szoktam mászni. De az már jól be van törve, szóval könnyen megyek benne.
2016. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 alkalomra egy Dechatlonos bakancs megfelel szerintem, de ha megveszed a túra előtt járasd be.

[link]

2016. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesíthető, ha nem vagy teljesen punding állapotban és szoktál túrázni kisebb távokat.

A bakancsot előtte szoktasd hozzá a lábadhoz, legyen benne legalább 50 km, 5-10 km-es sétákra osztva, fontos hogy jó túrazoknival használd, mert különben kidörzsölheti a lábadat. Sajnos nekem most nyáron hiába volt egy nagyon drága bakancsom, a szar zokni miatt kidörzsölődött, ami jobb azért mint a vízhólyag és a feltörés. Ha nem mész sokat, egy decathlonos alap bakancs megfelel, én a teljesen bőröket preferálom. Ha problémás a lában, egy neked szabott talpbetét sokat segít. Mondhatni mindent megold. :D

Ezen kívül réteges öltözködés, ilyenkor aláöltöző, polár pulcsi, vízálló kabát. Ne legyen pamut tartalmú ruha rajtad lehetőleg, mert nagyon lassan szárad.

Ezen felül a legfontosabb hogy legyen EU-s egészségbiztosítási kártyád (ingyenesen igényelhető), és köss olyan biztosítást, ami a helikopteres mentést is állja, mert milliókat fizethetsz utólag. Legyen nálad elég víz, kaja, meg valami magas energiatartalmú szelet, szőlőcukor.

2016. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!