Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyar Honvéd! Mitől lesznek...

Magyar Honvéd! Mitől lesznek olyan kemények a különleges katonák?

Figyelt kérdés

Megszeretném érteni amiket leírtál! Nem fikázlak, csupán kíváncsi vagyok!

Azt mondod hogy ezeknek a katonáknak (Delta, Ranger, Szpenacz) az állóképességük vetekszik a világbajnok élsportolokéval (Myweather, Tyson, stb), és emelett lazán, csupán pár mp alatt ki is nyírná bármelyik ilyen katona pl: Mike Tyson-t.

Na de ezt hogyan ?

Hogy szerezhetnek néhány év alatt nagyobb kondit, és tudást mint mondjuk egy világbajnok küzdősportoló 20-30 év alatt ?

Mit csinálnak ők ? Ha mondjuk Tyson telibe vágná, még fel se venné ? A sportolók miért nem lopnak tőlük ötletet, hogy sikeresebbek legyenek ?

Ez gondolom igaz egy utcai harcos, vagy maffiózó ellen is.

A másik, ezek a katonák miért nem kamatoztatják ezt a tudásukat az életben ? PL valami nem jön össze, akkor elmennek MMA-zni, vagy boxolni, az erő, kondi megvan, a teknikát is tudják, de még átvehetik 1-2 év alatt, és kész.

Súlycsoportól független is kemények ? Ha egy 150 kg-s izomállat ront rájuk ?


Tudom sok kérdés, de kíváncsi vagyok, választ meg nem találtam. Köszi a választ előre is! :)



2016. szept. 28. 17:47
1 2
 1/12 aikiboxer ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy van felvételi vizsga ahol eleve kemény gyerekeket vesznek fel. Azonkívül edzenek mint állat. Ez a recept.
2016. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de honvéd azért részletesebben ismeri őket :)
2016. szept. 28. 19:50
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Nem úgy írta, hogy ugye nekik az életük a harc. Tehát azt kell megvédeniük. Ezért teljesen más. Tyson nyilván profi, de nem tud Jiu Jutsu, Shaolin technikákat alkalmazni, amiket igazi harcra szántak. Egy katona, ha pusztakezes harcba kerül, akkor az életéért harcol, nem egy serlegért. És ez a nem ugyanaz. Tyson egy nap üt 1000-ret, amivel jó a ringben és nyilván az utcán is, egy ilyen katona, pedig egy kombót gyakorol 1000-szer, aminek a vége az ellenfél megölése és nem szimpla pofánverése.


De majd nyilván ő jobban le tudja írni neked, azonban miért nem írsz neki privátot?

2016. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nekem úgy írta...*
2016. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amerikai (és sok más országból is) különlegesek és még a sima katonák is rendszeresen járnak küzdősport versenyekre, sőt még a katonai alakulatokon belül is rendeznek gálákat.
2016. szept. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom ha félreérthető voltam.


Egy ilyen katonára ha kesztyűt adnál nem tudná kipontozni vagy kiüti mayweathert a ringben. Ezek a katonák nem 2-3 év alatt tanulnak meg bunyózni. A legtöbb ilyen alakulatnál előfeltétel egy 6 éves aktív katonai múlt. Ezenkívül az első 3 héten olyan brutális fizikai alkalmasságin esnek át, amin a katonák 95-6% százaléka kiesik. 50-60km erőltetett menet egy nap teljes menetfelszerelésben. Tuti, hogy nem tudná megcsinálni egy küzdősport világbajnok, mert másféle terheléshez van szokba. Egyébként pár alakulatnál előfeltétel a küzdősport múlt. A gyakorlatban 1kyu alatt nem nagyon találsz senkit. Egyébként meg ami igazán hatékonnyá tesz egy ilyen gépet, az az ami géppé teszi.

Az a 6-8-10 év aktív missziós szolgálat ahol minimum havi 2x helységharcban volt része. A kiképzők ilyenkor már inkább csak instrukciókat adnak és pszichésen készítik fel őket, mert minden ilyen szituációban rögtönözni kell. Ezért mondom azt, hogy aki 8-10 évet harcolt az életéért, és életben maradt, az képzetebb lesz bármilyen sportolónál.

2016. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De írok inkább egy személyes példát.

Egy barátom 10 év után jött haza az idegenlégióból 8 évig volt a 2REPnél ( ejtőernyős zászlóalj). 2-2 évet volt a közelkeleten és 6 hónapot afrikában. Miután hazajött, járt velünk rendezvénybiztosításra kis plussz pénzért, aztán 2 ember akart volna a backstage bemenni jegy nélkül, 3an álltunk előtte, én mondtam nekik hogy felhívom akire hivatkoznak és ha tényleg ismeri őket és ki is jön akkor bemehetnek. Amíg kerestem a telefonszámot az egyik úgygondolta hogy ő nem tud várni és még is bejönne. Namost én nem tudtam róla hogy ez a barátom a thai boxon kívül csinált volna mást életében, de körülbelül fél másodpercen belül kapta el a könyökét, vágta földhöz és térdelt a nyakára a srácnak aki nem jutott tovább a szalagkordonon belülre készült lépni. Jitsu 3.dan vizsgán nem látok ennyire dinamikus és gyors technikai kivitelezést, pedig ott az uke együtt is működik.

2016. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

De nem írtál konkrét dolgokat a verekedéses edzésük terén, arra lennék még kíváncsi ?

Kesztyűznek, stb ?

2016. szept. 29. 18:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, full contact küzdelem van. A KMZhez anno hoztak az USAF ranger kiképzők protekciós ruhát, amivel lehetett full contactot gyakorolni a különböző feszítéseket stb. Nem tudtad benne eltörni a társad kezét, vállát, könyökét, mert csak ilyen 3-4 cmt tudott elmozdulni a ruha. Kicsit kényelmetlen és merev volt, de tudtál benne ilyesmi technikákat sparringolni.
2016. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És napi mennyit edzenek ? Kigyurtak, vagy átlag kinézetűek ?
2016. szept. 29. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!