Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen mutatványokat kell...

Milyen mutatványokat kell bemutatni hogy parkournak lehessen azt mondani?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Parkour az ha a lehető leggyorsabbaj jutsz el A pontból B pontba a lehető legrövidebb idő alatt... nem a "mutatványok"ról szól, az csak hozzá tartozik, hogy át kell tidnod kelni azon ami épp előtted van.
2016. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
1#: Akkor én is parkouros vagyok, beülök a kocsiba, az a leggyorsabb. Viccet félretéve ez a definíció már rég túlhaladott, a leggyorsabb módszer ha sprintelsz, a mindenféle ugrabugrálás meg hátraszaltó nem gyors. Úgyhogy ez alapján a sima rohanás lenne a parkour. De ugye nem az.
2016. okt. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Aha... és ha pl egy fellüljárón vagy, ami mellett van egy pláza és a plázatető és a fellüljáró között mindössze 2méter van, és a cél a pláza tető, akkor véleményed szerint a leggyorsabb út ha lesprintelsz a fellüljáróról, be a plázába, átverekeded magad a karácsonyi tömegen, felmész 2-3 emeletet, megkeresed a tető kijáratát...

Nem gondoltad át ezt...

Vagy ha van előtted egy 3méteres 2 irányban 600méteres fal és a túloldalán van a célod, akkor sprintelve megkerülni a leggyorsabb? Még véletlen sem átugorva...

2016. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el szépen..

2016. okt. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem ide :D
2016. okt. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beniy ***** válasza:
90%
A parkour definícióját az első tökéletesen leírta, a szaltózós finomságokkal tarkított okosság már freerunning címen fut. Alapvetően két különböző dolog, különböző célzattal, bár szorosan összefüggenek.
2016. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3: Pont erről beszélek. Hogy nem pontos a definíció. Amiről írtál ott az a leggyorsabb ha átugrasz, nyilván (ha nem esel le). Mondjuk életszerűtlen, mert nincs olyan felüljáró, amiről 2 méter ugorva egy pláza tetejére jutsz, de mindegy. De ha egy sík terepen kell eljutnod valahova, akkor csak simán sprintelsz. Már ha gyalog vagy. Mert a te meghatározásod szerint, az is parkour ha beülök egy rakétába és úgy jutok el A-ból B-be. Merthogy az a leggyorsabb. Akkor most melyik a parkour? Az átugrás igen, de a rakétába ülés meg nem? Pedig definíciód szerint mindkettő az.

Egy definíciónak az a lényege, hogy pontos, és egyértelmű legyen, az adott fogalom valóban csak a meghatározott esetekre, dolgokra legyen alkalmazható, de akkor viszont mindig, más esetekre viszont soha. A te definíciód nem ilyen volt, pusztán erre világítottam rá.

2016. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak hogy örülj...

A parkour az, ha A-ból B pont-ba futsz b+

2016. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor a te példádnál maradva, a felüljáróról a tetőre átugrás sem parkour.
2016. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
parkour A-ból B pontba a legrövidebb úton velem volt ilyen: fent voltam az elsőn egy párkányba és mentünk el nem mentem el lelépcsőzni hanem leugrottam legrövidebb út nem tudom mit kell bonyolítani :) am a szaltó az freerun ha egy helyen kezdesz pk-zni a streetstunt a pk A-ból B-be
2017. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!