Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Bokszolóként az alábbi technik...

Bokszolóként az alábbi technikákkal csak kézzel le tudnék győzni olyanokat akik rúgni is tudnak?

Figyelt kérdés
A dempsey roll-al és a flicker jab-bal, le tudnék verni muay thaiosokat, savatesokat, taekwondoosokat vagy kungfusokat?

2016. nov. 27. 19:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
58%

az elsőnél bent vagy ütőtávban és nyomás alatt tartod,nincs már idő és hely rúgásra.

ha nem megy be a keresztbe verése,vagy nem fog meg és visz le földre,vagy nem veszi fel a kesztyűt és kezdi el ugyanazt csinálni mint te,vagy nem bírja tüdővel a nyomást,akkor annyi neki.


esetleg egy haladó savatéssal már lehetnél bajban,mert ott a stílusból adódóan folyamatos az oldalmozgás és az ütő rúgó táv megtartására törekvés.

tehát amint megérzi,hogy te törnél előre ezzel a dempszi cséphadarással már le is táncolt rólad oldalra és onnan támad ellen.

2-3 ilyen roham után pedig kiismer,kilép oldalra és már megy is a cipőorr a gyomorba,májba.

2016. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
31%

Amit Korbács ír a Savatéra, az minden rúgni tudó stílusra igaz. De sorolok neked pár egyéb problémát, amit nem vesznek sokan figyelembe.

1) először rúgó táv van. Tudsz védekezni rúgás ellen? Ha nem, akkor itt vége is van. Ha tudsz, akkor rendben. De úgyse tudsz, mert maximum a fejrúgásokra tudsz reagálni, de éles küzdelemben egy Boxolónak a térdeit és combját szedik széjjel, majd mikor jönnél, akkor vagy lábrúgással, vagy medencerúgással állítanak meg.


2) ha sikerül is berontani, a Kung-fu stílusok nagyja lefelé menekül (ahogy Tyson csinálja) és előre ront. Mész te is felé, ő is jön feléd, ebből lesz testharc, a magas állásod miatt már koppant is a fejed a betonon, mire ezt felfogtad.


Szóval kezdő, haladó, vagy hamis mesterek ellen van esélyed, de komolyabb szinten már elég nagy hátrányban lennél csak Boxszal. Pláne a rúgással komolyan foglalkozó stílusokat esélytelen, hogy meg tudd közelíteni. Mert nem kell azoknak pörgő és egyéb nagyon szép rúgásokat csinálniuk, sima egyenesekkel, felfelé haladókkal bontanak szét apránként. Először a lábad, ez szinte biztos (aki azt a rúgást szereti, amelyiket én és tudja is legalább úgy használni, mint én, akkor már azután az egy rúgás után véged lehet, mint a botnak, mert a térd az eléggé sérülékeny), aztán mehet medencére, amire vannak a Kung-fuban tipikus taposó rúgások, azaz lenyom a földre, azután pedig hasra kaphatsz. Tehát necces. Pár év Box után nézz el egy rúgó stílusra, az a legbiztosabb. :)

2016. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
76%

A dempsey rollt, valóban ütő és rúgótávon belül kell alkalmazni. Viszont van egy másik probléma, a térdelés és a klincselés. Térdelni lehet a DR hatótávján belül.


Másrészt a DR legnagyobb erőssége az ingaszerű jobbra-balra kilengés. Ha a DR-t használó ökölvívó elég közel van, akkor kileng úgy, hogy a vakfoltodból üt meg téged. De ez ellen is van egy módszer. Hátra kell lépni, és akkor belátod a DR teljes mozgását. Egy TKD-s step back turning kick testre, aztán csókolom.


Vagy, mivel magam is TKD-s vagyok, kihasználom a DR csípőmozgását, miközben nyolcasokat ír le. Ilyenkor jobbról-balra, majd balról-jobbra "leng", erre mehet a double vagy triple turning kick folyamatosan.

A savatés miközben hátraszökken azzal egy időben rúg egyet előre, mintha szúrna feléd egyet egy lándzsával.


A dempsey roll-t nagyon elő kell készíteni, addig viszont szétrúghatják a lábadat.


A flicker jab, már más tészta. Villámgyors és messziről is lehet vele támadni, olyan mint egy ostorcsapás. Lényegében hasonló a Choy Li Fut kungfu "zuhanó" ütéséhez. Ha egy jó lábmunkával kombinálod, akkor rúgótávon kívül is tudsz ütni. Én ezt már próbáltam (én rúgtam, edzőtársam pedig ütött).

Viszont! A flicker jab-ot azt általában fejre ütik. Alacsony rúgások ellen már bajban lehetsz. Egy capoeirás gyorsan leguggol és lábsöprés. Vagy ha egy karatés hirtelen beugrik egy yoko gerivel.

De egyébként ez lábmunka kérdése.


Én a flicker jab-ot jobbnak tartom, rúgást (is) használók ellen, mint a dempsey roll-t. A DR hatósugarában nem lehet rúgni, ez igaz (bár térdelni lehet!). De a DR hatóköréből könnyű kijönni is! A flickerrel könnyebb távolságot osztani, HA van mellé jó lábmunkád!


De egyébként nem rossz az elgondolás. Szóval a válasz, szerintem igen legyőzhető egy jól rúgó ember,ezzel a két boksz technikával.

2016. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
70%
Ja azt még hozzá tenném, hogy van esélyed győzni, de nagyon-nagyon nehéz dolgod lenne.
2016. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Mi van akkor ha gyorsan közel kerülök, megsorozom és utána dempsey roll? Ha pedig rúgni akar, akkor hátra ugrok én is, utána meg flicker jab?
2016. nov. 28. 07:46
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

Vegyünk 2 képzett bunyóst.

Ringben nem adok esélyt a boxolónak, a k1 és az mma küzdelmei megmutatták hogy miért. Képzett harcosoknak nem jelent gondot hogy távot tarsanak és az első menetben comb KO.znak.


Ha egy disco bárjában történik az incidens már az öklözőnek sokkal több esélye van. Ott alapból úgy kezdődik az egéaz hogy fél méterről dícséritek egymás anyukáját. Te bőven ütőtávon belül vagy. Ha te kezdeményezel akkor nincs is esélye meg nagyon helye sem hogy reagáljon.

Ringben viszont szinte semmi esélyt nem adok, ha ugyanannyira vagytok képzettek.

2016. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
24%

Amit Honvéd ír az igaz. De ha nyílt küzdelemben szabályok nélkül kihívsz egy Taekwondoost, vagy Wudangost, hogy akkor mutasd, hogy mit tudsz, ott már nem fél méterről szitkozódtok, hanem olyan felállás van, mint a ringben. Tényleg nem tudnál hozzá közel kerülni.


Az meg, hogy ő rúg és te hátralépsz az csak neki jó, mert jön tovább és egyszer úgyis beér.

2016. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
19%

"Mi van akkor ha gyorsan közel kerülök, megsorozom és utána dempsey roll? Ha pedig rúgni akar, akkor hátra ugrok én is, utána meg flicker jab?"


Mint mondtam, ha közel is kerülsz, minden stílus lehajol és feléd megy. Te is mész felé, ő is megy feléd. Egy Taekwondoos neked megy vállal, amit olyat lehet taknyolni, mint a szél, egy Wudangos pedig testharccal egy pillanat alatt földnek vág.

Amint nekiesnél ezzel a dempsey rollal, olyan könyököst/térdest/lökést kapnál, hogy ihaj. A flicker jab pedig olyan hosszú, amilyen hosszú a kezed, viszont a rúgás annál hosszabb (elvégre a lábad hosszabb, mint a kezed), tehát lazán lerúghatnak flicker jab közben.

2016. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

a rúgás elől hátra sasszé rossz ötlet.

mert így kikerülsz ütő távból,de pont ideális rúgó távba kerülsz.

meg alapból soha nem érdemes hátra mozogni,csak oldalra,vagy előre.

ami még működhet,hogy megvárhatod amíg rúg és stabilan beleállsz.

mert az emberek legalább 90%a rúgás közben kicsit,vagy teljesen leengedi a kezét kettős fedezékből az álla elől.

és akkor nagyon keményen keresztbe lehet verni,ha vagy olyan stabil,hogy nem dönt fel a rúgása.

2016. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
53%
Szia!Bocs a tájékozatlanságomért, de ezek a kifejezések mit takarnak. Ha leírod őket, akkor megpróbálok választ adni a kérdésedre. Így látatlanban a lényeg sztem az, hogy igyekezz rúgótávon belülre kerülni, és ott tudsz kéztechnikákat, könyököt, térdet használni. A másik, hogy maradj rúgótávon kívül, de ennek nem sok értelme van, mert így nem tudsz a támadó közelébe kerülni, mert a rúgásaival így távol tud tartani.
2016. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!