Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért ilyen nagyképűek a Wing...

Miért ilyen nagyképűek a Wing Tsunosok?

Figyelt kérdés

Akár hánnyal beszéltem, mind olyan nagyképű volt! Elvoltak ragadtatva hogy milyen jó stílus, és hogy jobb bármelyik másiknál! Ők elvernének bárkit azt hiszik! Közben meg a legnagyobb gazdag nyápic gyerekek akik oda járnak! Néztem pár bemutatót, reklámozó videót és látszódott hogy milyen életszerűtlen, meg hogy teljesen hagyta magát a másik!

Akkor jönnek azzal hogy ők az ölésre mennek! :D

Már nem azért, de akik egy feléjük jövő ütést nem láttak még gyakorlás képpen sem, szerintem még megütni sem tudnának másokat, nem hogy megölni!


A box-szos cigókból akik edzésen még hangoztatják is hogy "átvesszük mán a jobb egyönöst, me azza ütök mámma ki egy gyerököt" jobban kinézem hogy megölnek valakit!


2017. jan. 21. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Voltál már ilyen edzésen vagy csak ilyen workshopokat esetleg bemutató órákat szemléltél, melyekből a véleményed is fakadt?

Igen is rengeteg óra gyakorlással telik náluk. Gyakorlásával annak, hogy a bizonyos irányokból érkző ütéseket hogy lehet a leggyorsabban és leghatékonyabban egy-egy technikával hárítani. Egészen addig gyakorolják, amíg ez már automatikussá nem válik. Ami hosszú évek.

Addig jó, amíg el vannak maguktól telve. Képzeld, ha úgy kéne évekig gyakorolni valamit, ha úgy érzed, hogy semmit sem érsz vele.. Ki a fene csinálná?!

Én 13 évig taekwondoztam. Már közel 10 éve abbahagytam.. De még soha nem kellett használnom. Akkor most kérdem én. A taekwondo egy hasznos küzdősport? Igen, mert ha fejbe rúgok valakit, akkor az ennyi. De hasznos? Nem, mert soha nem használtam.

2017. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az lehet, hogy van a WT-seknek egy kis egójuk, de ennek többnyire mind van alapja. Akikkel én beszéltem és azt mondták edzésen (mert én csináltam), hogy nagyon jó, azok mind használták már élesben is, köztük én is. Egyáltalán nem életszerűtlen, némi ösztönnek mond ellent, amit le kell győzni, de amúgy anatómiailag nagyon is kényelmes az emberi testnek. A stílus messze nem tökéletes, én is kiegészítem Choy Lay Fut, Hung-Gar, Muay Thai és Taekwondoo technikákkal, de mindenképpen jó.


És a netet felejtsd el. Én is néztem pár napja bemutató videókat és azóta megértem, hogy miért mondanak itt az oldalon a stílusról olyanokat, amik egyáltalán nem igazak. Én is elsírtam magam majdnem az ilyen show-kon. De edzésen egyáltalán nem az van, legalábbis nálunk nem az volt. Nálunk a haladóknak volt sparring is, úgy tolták, mint állat. Jó volt nézni és hallani őket. :) Én sajnos messze nem vagyok az ő szintjükön, mégis tudtam eddig mindig nagyon jól és eredményesen használni.


A másik része a dolognak az, hogy a legnagyobb pofájuk a Boxolóknak van. De, hogy mire, arra még senki jött rá, ők se tudják. Tény, hogy a Box egy jó stílus, tény, hogy jók kézzel, de igazi harcban ez senkit nem érdekel, mert ha tapasztalt harcosok vannak egymás ellen, akkor 2 dolog elég ellenük: a könyököd és alsó rúgások. Egy kezdő vs kezdőnél lehetséges, hogy a Kung-fus, Karatés, Muay Thaios lassú, így nem tud belekönyökölni a Boxoló ütésébe, illetve lábbal még nem elég gyors, erős és pontos, így nem tudja jól megrúgni térden, vagy combon, de magas szinten ilyen nincs. Ami a Box mellett áll, hogy nekik van Magyarországon a legeslegjobb oktatásuk. Ezért megéri azt tolni és mellé valami mást. A Box emberileg fejleszt, egy bármilyen másik stílus pedig technikailag.


Muay Thaios barátom például ezért utálja a Boxot. Sok nagyképű Boxolót vert el utcán, mert azt hitték, hogy az a király stílus. Tehát erről ennyit. A másik meg, hogy mindenki a saját stílusát imádja. És ez így van jól.

2017. jan. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Takarodj már innen a kamu muay thai-os barátoddal történt mesedélutánokkal meg a box kritikáiddal.Életedben nem jártál küzdősport edzésen nulla az összehasonlítási alapod és osztod itt az észt 15 évesen.Írj inkább a Naturo meg Anime kategóriába a mesefilmekhez ahova szoktál az való neked.
2017. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, utcán a habi kungfus nagyarcúakat én lecsaptam a szinte 0 küzdősport tapasztalatommal, azt a kis vézna boxoló srác meg akkorát rámvágott megköszöntem a haverjának utána hogy egyből leszedte rólam, mert összecsuklottam volna mint a déli bábú.
2017. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a gond a Wing Tsun stílussal, hogy nem jó az oktatása, hamis magabiztosságot ad, aztán jön a pofára esés. Ha jól akar valaki kung-fuzni, akkor az rengeteg idő, még ha van is sparring.

Ellenben a bokszban van az a 4 jól bevált ütés, amit fél év alatt megtanul akárki, lásd a cigós példád. Nem bonyolult, nem kell gondolkodni, csak ütni, meg csinálni amit mond az edző. Ezért működik.

2017. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amelyik nagyképű az wing tsun nélkül is az.
2017. jan. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki nagyképű és harcművészetet tanul az inkább hagyja abba :D wing tsunban nagyon kevés a jó edzés állítólag én szerencsére olyanra járok ahol hát "hála isten" van hogy lila foltokkal megyek haza. Akik haladobbak már azok sparringolnak de én mint kezdő próbálok olyannal edzeni aki jobb nálam és én is úgy edzeni hogy erősen ütünk egymásnak így nem csak elmélet... aki ilyen edzésre jár és eltölt több mint 1 évet (legalábbis 3-4 hónap alatt én még lassúnak érzem magam) az már azért kezd alakulni de még mindig nem jó. Aki ilyen edzéseken vesz részt hogy van mikor csont erősítés van, úgymond már majdnem sparring, néha csak technikák begyakorlása de az is olyan partnerral akivel lehet ezt erősen csinálni azaz nem csak "varázsolni" az jó és azoktól lehet "félni" egy idő után. De tudom hogy innen 1-2-en szoktak is sparringolni küzdő sportokat folytató emberekkel és elég jól beválik a wing tsun. Későbbiekben én is szeretnék más küzdő sport/harcművészetet tanuló ismerőssel, mert így lehet igazán jónak lenni. Viszont van az az edzés ahol nincs erősítés, meg lightos sparring vagy hogy mondjam hanem csak lassan a technikák az nem jó. Néha jó megérezni mit kapsz ha nem jól védesz.
2017. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!