Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért nincsenek kungfusok az...

Miért nincsenek kungfusok az MMA-ban, K1-ben?

Figyelt kérdés

Karatésok is akadnak elvétve.De azt mondják,hogy a kungfu hatékonyabb is,mint a karate,mert az sokkal lazább,nem olyan merev,szögletes.Én karatéztam és tudom ezt igazolni.

[link]

Pl.ez is kungfu,nem?Valóságban ez nem működne?



2017. márc. 27. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Amatőr mma-ban fel szoktak tűnni.A K1-ben viszont lefektetett szabályrendszer van,amibe nem fér bele kungfus hadonászás,varázslás,bohóckodás.Ennek ellenére van egy kínai fickó aki shaolin szerzetesnek öltözve indult ilyen versenyeken.Eleinte nagyon szét verték,aztán ő is átállt a thaibox és a box edzésekre ahogy a K1 ben induló karatésok is és jöttek is az eredmények.
2017. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Vannak. Tele van az MMA Kung-fu technikákkal és nincs olyan, hogy "nem működik". Konkrétan olyan, aki Baji Quant tanult mondjuk, vagy Hung-Gart, Choy Lay Futot, az ilyen mesterek nem mennek ringbe, mert a Kung-fu nem oda való. Ezek körülbelül csak azt csinálják, amit a ringben nem szabad, ha meg azok nélkül kéne harcolniuk, akkor az komoly hátrány lenne nekik. A Kung-fu stílusok nem adok-kapokra készültek, nem ringbe. Arra ott van a Sanda.

2017. márc. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Valamint én megértettem, hogy tényleg miért nem való Kung-fu ringbe. Mondjuk eddig is tudtam, de a bőrömön megtapasztaltam. Ugyanis elkezdtem Boxolni és sparring alatt szétkönyökölöm az öklüket, illetve köbeütök a kezük alatt, miközben ütnek, be is megy, de nem érek el vele semmit. Utcán széttörném a kezüket a könyökfedezékkel, de ha mégis ütne utána, akkor azzal a közbeütéssel levinném az álkapcsát. Az MMA-ban ugyanez lenne. Belekönyökölhetek az ütésébe, a kesztyű miatt nem ér semmit. Beverhetek neki egyet a keze alatt, a kesztyű miatt nem ér semmit. Hiába van edzve egy Kung-fus csontozata nem gyengén, a védőfelszerelések miatt nem ér semmit. Továbbá láttam videót, hogy miket nem szabad ott MMA-ban, hát körülbelül azok alkotják a Kung-fu stílusokat utcán. Tilos tökönrúgni, a térdét a barátságos küzdelem miatt nem fogod lerúgni, ahogy utcán kéne, valamint mezítláb nehezebb is, a szemet tilos támadni, holott ez a Kung-fusoknak nemhogy alap, de nem is nagy dolog. Tilos fejelni is. Egyszerűen a Kung-fu stílusok nem oda készültek, nem ringbe, hanem utcára. Ott viszont nagyon jók, különösen azok, amik pusztításra készültek, nem csak kiegészítő stílusok, vagy nem csak önvédelemre.
2017. márc. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Itt van például ez az ember...utcán szétverne minden MMA-st, Boxolót, ringben nem törheti ki a kezüket, például...


[link]


[link]


[link]

2017. márc. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak. :)

Levegőnek igaza van. Nagyon sok pont van az emberen, aminek a lány kontaktja is ko értékű vagy közli lehet, ami mma-ban tilos. Ők ezt tanulják és gyakorolják hosszú éveken keresztül. De akinek ez csak "levegőkéités" annak hiába is mondja az ember.

Mma-ban induló karatesok kung-fu-sok, külön, direkt mma-ra felkészítő edzésekre is járnak.

2017. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az a gond,hogy hiába hiszed,hogy te vagy a jani,csak mert a te stílusodban lehet torkot,szemet ütni..Attól még egy bokszolónak olyan jó a védekezése,hogy eltalálni sem fogod.Évekig kékítettem a levegőt,tudom h nem működik.
2017. márc. 28. 17:49
 7/7 Csongor185 ***** válasza:
Én shaolin sandázok ami Magyarországon kiegészített thai box. Azt én is aláírom hogy átlag kung fusoknak, esélye sincs se ringbe se utcán, hiába mozognak jól és lazák mivel a legtöbb kung fu-ban nincs egymás elleni küzdelem, ezért nem tudják alkalmazni amit tanulnak. Viszont azt is aláírom hogy vannak olyan kung-fu mesterek akik utcán bárkit szét vernek, az meg hogy jó a box védekezése egy vicc, a kettős fedezék meg a hajolás semmit se ér mma vagy hasonló szabály rendszerbe.
2017. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!