Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai boxban vannak földrevitelek?

Thai boxban vannak földrevitelek?

Figyelt kérdés
És az esést megtanítják e?

2017. jún. 10. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos, standard thai box edzéseken nem csak az ütéstechnikára és rúgástechnikára képzik ki az egyént, hanem dobástechnikára, földre vitelre is. Ezen kívül a thai boxnak elemi része az úgynevezett klincselés (összekapaszkodás) is. A klincselés arra szolgál, hogy a harcos abból könnyebben hajthasson végre könyökütést, térdrúgást, lábsöprést, vagy dobást.

Eséstechnikát nem kifejezetten oktatnak thai box tréningeken. Az inkább a földharc-központú stílusok jellemzője.


#CHRILLEX

2017. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az jó.De ha már van földrevitel és dobás,nem kéne megtanítani esni is?Hogy lehetőleg ne törjem ki a nyakam
2017. jún. 10. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen azt megtanítják, hogy hogyan ne törd ki a nyakad és a rutin során amúgy is ki épül benned egy eséstechnikai tapasztalat, de kifejezetten az esést, mint elemet nem tartalmazza a thai box stílusa. Remélem érthetően fogalmaztam!


#CHRILLEX

2017. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi

És amit itt megtanulok esést,az elég ahhoz,hogy ne törjem össze magam,ha egy birkózó földhöz vágna?

2017. jún. 10. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy birkózóval sparringelsz és ő dobást hajt rajtad végre, akkor a legkisebb gondod is nagyobb lesz annál, minthogy az eséstechnikádon aggódj, hidd el!


#CHRILLEX

2017. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogyhogy?Egy jó eséstechnikával elkerülhetem,hogy kitörjem a nyakam,nem?
2017. jún. 10. 15:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog kitörni a nyakad, ne félj! Az eséstechnika alapvetően arra szolgál, hogy tompítsd a földre érkezést, elvezesd a dobás energiáját és utána ne legyél harcképtelen, hanem minél hamarabb fel tudj pattanni és folytatni az állóharcot. Ha egy sparring során egy birkózó, vagy akár egy judós dobást hajt rajtad végre, akkor azért számít a dobás minősége, kivitelezése, ereje. Egy testharcos képes dobni rajtad olyat, hogy hiába a fejlett eséstechnika, abból bizony sérülés lesz. Ezért célszerű elkerülni azt a helyzetet, ahol egy testharcos dobást tud kivitelezni. Ha egy judóssal vagy egy birkózóval kumitézel, akkor célszerű elmozogni a fogásai elől és maximum csak két-három ütéses kombinációk erejéig bennmaradni belharcban.


#CHRILLEX

2017. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
CHRILLEX meg is tudnád nevezni ezen technikákat ? ( földrevitel és dobás )
2017. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a thai boxban található fölvdre vitelek és dobások nevére gondolsz? Mert ha igen, akkor nem tudom, hogy a stílus terminológiájában van-e egyáltalán konkrét megnevezése ezeknek a technikáknak. A thai boxban nem igazán szokás minden egyes ütést, rúgást, vagy fogást valamifajta terminussal illetni, ellentétben mondjuk a kung-fuval vagy a karatéval. De lehetséges, hogy van ezeknek a földre viteleknek és dobásoknak is valami elnevezése.

Nem tudom, én egy szimpla ökölvívó vagyok. Érkezhetne valami thai boxer kommentelő, aki jobban tisztában van e küzdősport mélységeivel.


#CHRILLEX

2017. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen a neveire mert én csak a klincselésből történő " lerántásról tudtam eddig ( igaz inkább a kickbox miben kiismerem magam ) . És köszi a választ .
2017. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!