Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlatok...

Milyen küzdősportot ajánlatok egy kis termetű, de szálkás/erős embernek?

Figyelt kérdés

170 centis és 60 kilós vagyok, 29 évesen ez elég kevésnek mondható, ugyanakkor egész életemben aktívan és versenyszerűen sportoltam.

Pár éve street workoutolok, a testsúlyomat játszva elbírom, mellkashoz 20-22-szer simán felhúzom magam széles fogással, fekve nyomásnál edzőteremben 65 kilóval szériázok (5*8-as sorozat).

Országos szinten futottam hosszútávot, röplabdázom és snowboardozom is úgy 12-14 éve, ugyanakkor a lábaim iszonyatosan gyengék most, ezt biztosan fejleszteni kell.

Egy szó, mint száz: úgy érzem a méretemhez képest szálkás gyors és erős vagyok, mégsem hiszem, hogy meg tudnám magamat védeni az utcán.

Olyan küzdősportot szeretnék választani, amiben érvényesíteni tudom a pozitív tulajdonságaimat, és a negatív tulajdonságaim (testsúly/magasság) annyira nem vetnek vissza.

Legtöbben brazil jiu jitsu-t javasoltak, de nem tudom, hogy ez a sport mennyire hatásos az utcán.

Kérlek, elfogultság nélkül írjátok le véleményeteket nekem!

Köszönöm!



2017. aug. 10. 21:36
 1/10 anonim válasza:
36%
Aikido
2017. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Muai thai
2017. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A Muay Thai-hoz nem kellene nagyobb darabnak lennem?
2017. aug. 10. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
A BJJ nem jó utcára, mivel földharcra specializálódott, direkt MMA-ba készült. Minden stílusban hátrány az alacsonyság, úgyhogy bármire mehetsz, ami tetszik.
2017. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Ja, egyébként Box, Thai Box, Kick Box, Taekwondoo, Savate, Sanda, Wing Chun/Tzun, Hung-Gar, japán Jiu-Jutsu, akár Aikido, ezeket választhatod, ezeknek jó az oktatása és megtanulsz rajtuk bunyózni.
2017. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Muay Thai-ban a legtöbben akkorák mint te,de még kisebbek is vannak...szóval nem kell nagyobbnak lenned hozzá :)
2017. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A bánya-fittneszt javaslom, mint a többi törpe: Szundi, Hapci, Morgó, Kuka meg a többiek.

Esetleg még a kerti thai-chit is csinálhatnád: [link]

2017. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Boksz,thai box,birkózás,judo.Bár ez utóbbi 2-höz jobb lenne még egy kis izmot felszedni.Thai box lenne a neked való
2017. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kis termetű? Én 161/48kg 16/L vagyok. Ju jitsuzom, igen, sokszor megkapom, hogy pici vagyok, viszont ezt nagyon jól ki lehet használni. Edzőm mindig tanít olyan technikákat, amim előnyömre válhatnak egy nagyobb emberrel szemben.

Bátran kezdj bele, ami tetszik.

2017. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amiben a nagy erődet leginkább tudnád érvényesíteni, és ami az utcán is megvéd, az a birkózás.
2017. nov. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!