Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot kezdjek el?

Milyen küzdősportot kezdjek el?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok,nagyon szeretnék elkezdeni valamiféle küzdősportot.Olyat keresek amivel lehet erősödni,pár kilót leadni,illetve elég jól megtanítanak verekedni.Persze most ezalatt nem azt értem,hogy ha már profi vagyok,szétverek mindenkit,hanem hogy megtudjam magam védeni adott szituációkban.Pár hónapig boxoltam egy helyen,de nem volt valami jó az edző,ezért eljöttem onnét.Elég régóta keresgélek,de sajnos nem jártam sikerrel.Ezért szeretném a Ti segítségeteket kérni,hogy milyen küzdősportot érdemes elkezdeni?A válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2017. aug. 13. 16:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

Kyokushin Karatét ajánlom.(Persze ott sem mindegy az edző)

Nem csak verekedni tanít meg, hanem a fegyelemre is.(Figyelj arra, hogy ne szállj el magadtól, csak mert karatézol. Bár nekünk az edzőnk ezt mindig kiemeli :DD)

2017. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
El kell mondjam,nem rajongok az ilyen fajta harcművészetekhez,mint pl.: Kungfu,karate..Egyszer voltam egy ilyen edzésen és hát be kell valljam,nem volt valami jó.A jó edzőt pedig nagyon ritka találni,én parasztvakításnak gondolom,de hát akinek bejön az csinálja! :) Esetleg valami más?Nagyon szívesen várom még a válaszokat! :)
2017. aug. 13. 16:59
 3/40 anonim ***** válasza:
Szevasz ! Szóval azért pár infó nem jönne rosszul , pl hol laksz , milyen edzések vannak elérhető közelségben , magasság , súly .... Amit nyugodt szívvel kezdhetsz az a kick-box , thai box , savate , itf taekwondo és megnézhetsz egy másik box termet is ha az első nem jött be . Le kell nézned pár edzésre és eldöntened tetszik - e az amit ott csinálnak . Ahhoz hogy jól tudj bunyózni kell a sparring ( edző verekedés ) kesztyűben , fog és egyéb védőkkel . Minimum heti 3 alkalommal tartandó 1,5 - 2 órásak
2017. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Vas megye,azon belül Szombathely,155cm és 56kg.
2017. aug. 13. 17:38
 5/40 anonim ***** válasza:
Kick vagy thai box az jó .
2017. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
És véletlenül nem tudod,hogy hol van Thai box edzés Szombathelyen?Mert próbáltam keresni,de nem találtam.
2017. aug. 13. 18:14
 7/40 anonim ***** válasza:

Igen, Karatékra nehogy menj Magyarországon, mert szarul oktatják majdnem mindenhol, ahogy sajnos a Kung-fut is. Kung-fu téren Hung-Gar, Wing Chun/Tzun ajánlott, ezeken van sparring rendesen, ott megtanulsz bunyózni. Amúgy meg ami város közel van hozzád, ott nézz körül. Ezeket ajánlom, ezek közül válassz: Box, Thai Box, Kick Box, Taekwondoo, Savate, Sanda, Kempo, Judo, Birkózás.


Amelyik tetszik, azt csináld.

2017. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Ezek közül a legjobban a Thai box tetszik,csak Szombathelyen nem találtam edzést
2017. aug. 13. 18:59
 9/40 anonim ***** válasza:
Kick-box amit találtam
2017. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem találtál, akkor nincs valószínűleg. Macbeth talált Kick Boxot, az is jó abszolút. Az is tetszeni fog, mert dinamikusak, robbanékonyak, nagyot rúgnak. Szóval abszolút jó az is.
2017. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!