Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket kezdjem el, boksz...

Melyiket kezdjem el, boksz vagy pedig kick-box? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni valamiféle küzdősportot,és leginkább ez a kettő tetszett meg.Amiket tudni kell rólam,hogy 13 éves vagyok,53kg 160cm.Szeretek mozogni,és erősödni is akarok.Melyiket érdemesebb elkezdeni?Melyik küzdősport válhat a hasznomra az utcán?(Az elmúlt években nagyon sok cigány lett itt,ahol élek,és már volt rá példa hogy futnom kellett).

2017. aug. 29. 18:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy régebbi kommentem bemásolom ide a futásról, mint önvédelem. Érthetően leírtam egyszer, akkor itt van újra. :)


" Így van, majd úgy fogják megtámadni, hogy lesz alkalma futni, 2) majd a barátnőjével versenyt futnak, valóban jól fog kinézni, 3) neadjisten nehéz táskája van, benne olyan dolgokkal, amiket nem lenne jó elhagyni, tehát azt dobja le és fusson...Persze! Komolyan ennyi, de ennyi sötét ember van itt az oldalon? Azt megértem, hogy a gyér Kung-fu és Karate oktatás miatt senki nem tudja, hogy milyenek ezek a stílusok valójában, így hülyeséget beszélnek róla, de az, hogy emberek ennyire vakok legyenek, hogy önvédelemre a futást javasolják... GONDOLKOZZATOK MÁR! A madárpók, hogy kapja el a zsákmányát? Integet az egérnek 30 méterről, hogy "Juhhhúúú, ma te leszel a vacsim", aztán elkezd futni felé? Biztos... Véletlenül sem egy kő alól ugrik ki és kapja el. Itt ugyanez van! Jó, nem a kő alól fog kiugrani, hanem a sarok mögül, de NINCS alkalmad futni! 


Szóval, Kérdező, ne hallgass az ilyen GTA világában élőkre, hanem ha önvédelem kell, akkor nyitott a lehetőség, lehet menni Boxra, Thai Boxra, Kick Boxra, Birkózásra, Judora, Aikidora, Jiu-Jutsura, Hung-Garra, Wing Chunra, Wing Tzunra, Taekwondoora, Savatéra, Sandára. Tessék, itt van pár példa, olyan edzések, ahol megtanítanak bunyózni. Egy utcai konfliktusban le fogod tudni a dolgokat egy tenyeres ütéssel orrhegyre, vagy egy horoggal az állcsúcsra és viszlát. De ha 5 kan körbevesz, akkor egyet leütsz, kitörsz a körből és akkor ha olyan van, akkor futhatsz, mivel kondid az van. Szóval semmiképpen se hallgass az ennyire álomvilágban élőkre, hogy önvédelemre a futás a jó, mivel a menekülésre 99,999999%-ban nincs esély. Én azt nem értem, hogy ezt már rengetegen leírták, de valaki még mindig annyira lékes ott felül, hogy akkoris a futást ajánlja. 


Menj küzdősportra és pár hónap után érezni fogod, hogy miről beszélek és téged is idegesíteni fognak az ilyen semmi sportot űzők, mikor megmondják neked, hogy az átlag Géza le fog ütni. Fél év után sem lenne ilyen, de itt a 10 éve Boxolónak is megmondták, hogy le fog blokkolni és összeverik... Röhej!"

2017. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, a futás mindent győz. Bármelyik sportot. Gyakorolj otthon a rokonokkal, ölbekapod. 1. szint. A macskádat. 2. Kutyusod.

Ne elfuss, nem azt mondom. Mond azt: úgysem kapsz el. Az kihívásnak érzi, kerget, űldőzni fog. Egyébként van egy Saolin bárátom, legyőzhetetlen, azt mondta: Engem még soha sem ütöttek le, mert jól futok. Kérdeztem, akkor miért tanult meg verekedni. Azt mondta, nem azért hogy a bőrtönbe végezzem.

Egy alkalommal nem adtak neki választást, két brazil tâmadta meg aluljáróban. Azt mondta ne üssék meg mert megsérül a kezük.

Kinevették, pofozták. Azt mondta, úgy ütsz, mint egy kislány, akkor gyomron vágta, a brazil keze fekete lett.

A futás azért jó, mert nem növeli az arcodat. Ringbe búnyoz ne az utcán.

2017. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha teheted fuss el, ez egyértelmű, itt az olyan helyzetekről beszélünk, amikor mögötted a fal van előtted meg a cigány gyerek. A konfliktust mindig meg kell próbálni elkerülni, sokszor futni sem kell hanem ki tudod dumálni magad. De az olyan helyzetekre ahol már konkrétan neked mentek, muszáj valahogy megvédened magad.
2017. szept. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!